ja matkustelu

Onko lainmuutos edennyt Eduskunnassa?

Käsittääkseni sellainen esitys on jossain valiokunnassa, että työtön voi nykyään matkustaa menettämättä työttömyyskorvausta, jos ilmoittaa puhelinnumeron ja sähköposti-osoitteen työkkäriin.
3132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eihän työttömällä ole varaa matkustella..Paitsi pummilla kaupungin ratikoissa.

Äänestä
  • Minulla ainakin on.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Työttömyys kirjoitti:

Onko lainmuutos edennyt Eduskunnassa?

Käsittääkseni sellainen esitys on jossain valiokunnassa, että työtön voi nykyään matkustaa menettämättä työttömyyskorvausta, jos ilmoittaa puhelinnumeron ja sähköposti-osoitteen työkkäriin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu