Kokemuksia kasnäs kylpylähotellista?

pettynyt a

Kerran olen käynyt kyseisessä paikassa ja kokemukseni ei ollut hirveen positiivinen kyseisestä paikasta .Kertokaa kokemuksenne paikasta?

10

12843

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pettynyt a

      Tälläinen se kokemukseni oli:

      Otimme kahdenhengen huoneen yhdellä lisävuoteella. Ensimmäisenä iltana siivosimme huoneistohotellin yläkerran ja laitoimme liinavaattee paikoilleen, että siellä voi yksi porukkamme jäsen nukkua. No ei siinä mitään. Seuraavana iltana kun saavuimme hotellihuoneeseen niin yllätys oli aika suuri. Yläkerran nukkuma tilaa ei oltu edes käyty katsomassa saatikka sänkyä viikattu kuten yleensä hotelleissa on tapana tehdä. No onneksi kuitenkin alakerran sängyt oli viikattu.Tulee vain mieleeni miksi kaikkia huoneessa olijoita ei kohdella yhdenmukaisesti? Minun mielestä tällainen palvelu on aika perseestä.

    • pete 29

      kerran olemme käyneet kylpylässä ja toista kertaa emme mene.

    • pettynyt2

      Meidän 20 hengen ryhmän palvelu hotellin ravintolassa oli täysin ala-arvoista. Yrittäjäksi esittäytynyt nainen oli todella törkeä ja täysin joustamaton minkään asian suhteen. En voi käsittää miten pienen saaristossa sijaitsevan hotellin pitäjällä on varaa "palvella" asiakkaitaan täysin ala-arvoisesti. En suosittele paikkaa kenellekkään.

    • y6u7

      Heh, sama meno jatkuu vieläkin, "yrittäjänainen" on hitusen ehkä yrmeämpi, ei minkäänlaista tajua asiakaspalvelusta. Ei taida tykätä ihmisistä

    • Mulla meni hyvin. Kaadoin akan sänkyyn ja vetelin pari kertaa. Lopun aikaa sain lillua altaassa. Ja välillä kävin naapurin kimppuun. Kumin kanssa tosin.

    • Anonyymi

      Tuoreita kokemuksia paikasta? Onko pitäjä edelleeen sama?

    • Anonyymi

      Jos haluat nukkua, älä tule tänne! Äänieristystä huoneiden välillä ei ole, kaikki kuuluu läpi!!!
      Nimim. 5 tuntia naapurin kailottamista kuunnellut.

    • Anonyymi

      Itellä hyvä kokemus. Olin viikon ystävän kanssa. Huone tasokas, toimiva kylppäri, kaunis näköala. Ruokailu sujuvaa. Henkilökunta ystävällistä ja palvelu ensiluokkaista. Koko hotelli siisti. Mitään tärkeää ei puuttunut.

    • Anonyymi

      Just oltiin kaksi vuorokautta. Vastaanoton nuorehko naishenkilö on kyllä täysin väärällä alalla. Kolmesti olimme juttusilla ja aina saimme todella yksitoikkoista palvelua. Eikä hymyn häivää. Huoneistoa ei ollut siivottu kuin pikaisesti. Huoneistossa oli voimakas koiran tuoksu. Onneton äänieristys, ulko-oven saranat natisi niin, että hävetti avata ovea, ettei häiritsisi naapuria. Mainostettu meronäköala hoitui, kun katsoimme ikkunasta omaa autoa, kun parkki oli huoneiston edessä kulkuväylällä. Kylpylä sinänsä oli ok. paitsi että yksi suihku oli rikkinäinen. Sai vähän odotella suihku vuoroa, mutta eihän lomalaisilla ole kiirettä. Ravintolan puolen henkilökunta oli kohteliasta ja huomaavaisia. Aamiainen oli todella hyvä ja illallisella pizzakin ajoi paremman ruoan tarpeen. Tuo majoituspuoli kokonaisuutena pilasi lomatunnelman. Pienillä muutoksilla saisi paljon hyvää aikaan. Kaksi vuotta sitten yövyttiin Kasnäsin campingillä ja siittä ei ole, kuin hyvää sanottavaa. Nämä kaksi reissua riittää meille.

      • Anonyymi

        Samaa kokemusta. Kaikki kuuluu läpi ja koira haukkui kello 2 asti, kunnes soitin virkavallalle. Hotellissa ei ketään paikalla yöaikaan eikä hiljaisuussääntöjä.

        Huoneisto huonosti siivottu.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      20
      1304
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1221
    3. 64
      1210
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1175
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1039
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      989
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      947
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      913
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      80
      821
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      43
      814
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      781
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      676
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      656
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      643
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      636
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      628
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      598
    18. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      554
    19. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      112
      547
    20. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      544
    Aihe