Kuunnelkaapa oikein todella mitä uusikko ukko juttelee, silloin saatatte päästä selville, että on tullut aivan vääristä syistä elätiksenne, piti vain saada katto alle ja näyttävä nainen vierelle, mutta rakkaus on kaukana. Ilonsa pitää ihan muualla.
Jos kaveri sanoo, että jos lähen oisko se uusi parempi, jo se kertoo, että eroon ja pian moisesta hyypiöstä.
Jos kaveri sanoo, että jos lähen oisko se uusi parempi, jo se kertoo, että eroon ja pian moisesta hyypiöstä.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Narsistit etsivät uuden uhrin ja hyväksikäytettävän jo ennekuin eroavat entisestä suhteesta! Ja ovelasti käyttävät hyväkseen. Apua tarjotaan remonttireiskana yms. Mutta todellisuudessa se uusikko maksaa pitkän pennin loppupelissä ja elättää sen elätin ja elätin lapsetkin siinä sivussa, jos niitä on!
Juuri se tapa jolla tunkeutuvat toisen elämään on täynnä juonia, ovat ottaneet täysin selkoa uhristaanja alkavat piirittämisen kepulikeinoin, lapsia voidaan käyttää välikapulana, työyhteisöä, jopa kaverereita.
Punoo verkkonsa ennenkuin iskee.
Sitten vaatii eroamaan ja samalla alkaa aivopestä erkaantumaan kaikesta entisestä, aikansa osaa olla mitä osaaottavisin ja hellin, mutta hiljalleen alkaa rahastus ja ilmeisesti sitten häipyy kun luu on kaluttu.
Muusikko ? Katto pään päälle ja joskus, mutta harvoin lempeä. Ei yhteinen ystäväpiiri sitä rakkaudeksi muuta.