yyterissä2011

Mukana ollut..

Hei!
Kyllä taas kisat vielä finaalissakin väärinlaulajia mukana..
59 laulajaa en tiedä oikeasti kutsuttu varmaan 80......
12 laulajaa saa palkinnon.
Miksi ihmeessä ette karsi ihan semifinaalissa jo sitten ihan 6 laulajaa/semifinaali ???
Uskomatonta 14€ maksaa 1 laulusta illan aikana ja menee kaikilta maku koko kisaan.
Hankkikaa joku pienempi paikka ettei mene niin helvetisti turhaan ihmisten juoksuttamista alkukarsinnoista semifinaaliin ja finaaliin...ainakin minulla henk.koht. elämäni surkein uusi vuosi.
En olisi osallistunut jos olisin tiennyt että 59 laulajasta ..47 laulajaa saa laulaa 1 laulun ja 3 joka sarjasta 2 laulua....HIRVITTÄVÄ ns.kilpailu.

4

158

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • CLH

      Toivottavasti laulutaitosi on parempi kuin suomen kielen hallintasi. Voiko joku olla niin pöhkö, että MAKSAA siitä, että pääsee laulamaan karaokea? :o) On aivan samantekevää kuka jonkin karaokekilpailun voittaa ja montako laulua lauletaan. Tulokset eivät jää historiankirjoituksen lehdille, ja yleensä ainoastaan paikalla olevien korvat kärsivät.

    • aloittaja jutulle

      Mikähän suomenkielen hallinnassani on vikana? Ettei vaan olis itselläs!!

    • mukana ollut

      ihan puhut asiaa, näinhän se meni

    • tuuttuut

      Onko kyse ehkä Valtakunnan mestarit- kisasta? Jos on ja oikeesti haluat kilpaila, vaihda kilpailua. Huonompaan et enää voi vaihtaa. Valitettavasti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      308
      2411
    2. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      24
      1475
    3. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      275
      1435
    4. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      145
      912
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      41
      876
    6. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      251
      798
    7. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      238
      747
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      56
      580
    9. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      521
    10. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      498
    Aihe