miten erota...neljä vuotta oltu tyttöystävän kanssa yhdessä, viimiset kaksi vuotta vähän väliä tuntunut niin pirun pahalta...tuntuu että en halua häntä lähelle jne...toisaalta kyllä välitän hänestä, enkä halua satuttaa...ollaan riidelty muutama kerta kunnolla, ero on olllut lähellä mutta aina kun hän alkaa itkemään ja kertomaan tunteistaan romahdan enkä pysty tekemään mitään...vaikka kuinka yritän roikun tässä suhteessa kuukausi tolkulla... toisaalta ajattelen että pitäisikö vaan yrittää mutta toisaalta jos oma sydän haluaa pois tästä. parempi se olisi nyt kun ei ole lapsia eikä mitään...miten ihmeessä sen päätöksen teen?
miten erota
5
330
Vastaukset
- meitä on monta
itkua ja hammasten kiristystä se on, mutta kyllä sen lopulta huomaa kumpikin, kannattaako jatkaa...
Voimia, ja pääset vielä eteenpäin. - 11
Naisesi on läheisriippuvainen, tuskin tuossa enää mistään rakkaudesta on kyse.
- väsynyt..
Eilen taas koitin ottaa asiaa puheeksi mutta loppuksi hän oli taas minun kainalossa...piru että on vaikeaa...olen kai liian hyvänlainen...pakko tää on jotenkin tehdä ja pian.
- näin lähtee
paras tapa on hommata suhde ja ns "jäädä kiinni". kyllä lähtee sen jälkeen.
tai otat yksinäsi 2 viikon reissun vaikka pattayalle. on lähtenyt,kun palaat. - Matti V
Olet jopa hyväksikäytettävä luonteinen. Lähde äkkiä pois tuosta suhteesta, ennenkuin tyttöystäväsi on raskaana ja sillä sitoo sinut itseesi tukevasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1231964Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1311874Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101794Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561465Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341392Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5161076Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50972Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115916Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347882