Painaa n. 78-80kg ja on 166cm pitkä.
Aloin tuossa miettimään, että onko mahdollista pudottaa 10kg n. 2-3kk:ssa.
Syön ihan normaalia terveellistä kotiruokaa ja 4-5 ateriaa päivässä (aamupala, lounas, 1-2 välipalaa ja iltapala). Tämän lisäksi ajattelin annoskokoja pienentää ja kävellä päivittäin hyötyliikunnan lisäksi. Teen myös pilatesta 3 kertaa viikossa. Kaloreita ja hiilihydraatteja en jaksa/halua edes miettiä.
Kenelläkään kokemuksia?
Kauanko kestää 10 kilon pudotus kun...
4
315
Vastaukset
- jörmä,,
Sehän riippuu kokonaan itsestäsi. jos sulla on tarpeeksi selkärankaa niin täysin mahdollistahan tuo määrä on tiputtaa..
- mies 72 kg
Vain jos et syö rasvasia ruokia, et syö karkkia tai muita herkkuja ja harrastat 2 tuntia kunnon hiki liikuntaa päivässä. Itse olen 166cm pitkä ja painoin 80 kg viime kesänä. Nyt painan 72 kg. Kävin koko syksyn kuntosalilla, poljin kuntopyörää 50 minsaa päivässä 5 kertaa viikossa ja nostelin painoja. onnistut kyllä jos teet samoin kuin minä.
- mies 72 kg
Jätä se helvetin pilates heti alkuunsa. Sitä mullekkin suositeltiin vaikka olen mies. Ei onnistu sillä.!
- HmmHmmHm
En tykkää liikkua 7 päivää viikossa, ja onkin suositeltavaa pitää välipäivä tai kaksi.
Toiseksi pilates on hyvää toimintaa lihaksille. Kun on enemmän lihaksia polttaa myös enemmän kaloreita. Kroppa tulee timmimpään kuntoon, jne.
Lihaskuntoliikunta ja aerobinen (aerobic, hölkkä, kävely, tms) käy käsikädessä ja molempia suositellaan.
Pienenä vinkkinä: Ota selvää pilateksesta ennen kuin menet neuvomaan muita.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1061762Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2091742Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1061663Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541425Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341376Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii482965Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50946Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115898Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai298886Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347832