Onko kellää kokemusta ripsien kestovärjäyksestä? Näyttääkö ripset sitte siltä että niis olis ripsaria,vaikkei oikeesti oliskaa? :o Haluaisin mennä ripsien värjäykseen.. Kiitos jo etukätee :)
Ripsien värjäys
moimoi:)
91748
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
se saattaa sattua ihan helvetisti kun sinulla menee sitä ainetta silmään
No,pitää vaan luottaa siihen joka nittä laittaa :)
riippuu onko omat ripsesi luonnostaan todella tummat vai ei, itse olen muutaman kerran värjäyttänyt ja kerran itse ja eron huomaa kyllä, ripset näyttävät luonnollisen pitkille ja tummille, suosittelen :)
Itselläni ripsien värjäys ei juurikaan hyödyttänyt tuossa ripsivärin korvaamisessa, omat ripseni ovat melko tavalliset, ei kovin pitkät mutttei kovin lyhyetkään, ja suhteellisen tummat luonnostaan.
Ripsivärihän lisää ripseen pituutta, kun se ripsivärimassa kertyy myös siihen ripsen kärkeen, tätä taas värjääminen ei tee. Ja ainakin itselläni ripsienlaittorutiiniin kuuluu myös ripsien taivutus ennen maskaran laittoa, ja värjäyshän ei mitenkään käherrä ripsiä parempaan muotoon :)
Kulmien värjäämistä taas suosittelen lämpimästi, itselläni helpottanut kummasti arkiaamuja kun kulmia ei tarvitse sen kummemin "väritellä" naamaan :D Tosin monissa kosmetologipaikoissa taitaa olla ihan hyviä tarjouksia että kulmien- ja ripsien värjäyksen saa suht edullisesti yhdessä tehtynä, joten kannattaa kokeilla jotein sellasta yhdistelmää :)
juu muuten ottaisin kulmienkin värjäyksen,mutta hiukseni ovat luonnostaan tosi vaaleat,nii vois näyttää hieman oudolta,jos kulmat oliski tummat :D
Niin joo, ihan hyvä huomio :D Itse kun oon tummatukkainen niin en edes tullut ajatelleeksi että jollain saattais olla vaaleetkin hiukset :)
NO NÄIN SAA PITKÄT RIPSET JA KYNNET
1 JUO MAITOA
2 JOVETTÄ
3 ÄLÄ MEIKKAA
4 HARJAA RIPSET USEIN
te kaikki ootte puhunu ``värjäyttämisestä``. onko S-marketin -tee se itse- ripsenvärjäys tuoteet hyviä??? pelkään et jos käytän niit nii tippuu viel kaikki ripset!!! :D
Ei niillä saa juurista asti tummia ripsiä ja muutenkin aikas huonoja ovat, meikä ottaa näin kesällä aina kampaajallani tuon ripsi ja kulmavärin ja tietty muotoilun myös, aina olen saanut upeet ripset, no mulla on pitkät ripset mut vaaleet.