SUOSITTELETTEKO NUTRILETTIA? ASAP, KIITOS :)

Nuori tyttönen

Tarvitsisin vastauksia äkkiä, koska kaupassa on alennus, ja kalliin hinnan takia tämä onkin ainoa mahdollisuuteni ostaa niitä. Onko tuotteet syötäviä? Mitä tuotteita kannattaa maistaa, ja mitä ehdottomasti välttää? En ole törmännyt yksitellen myytäviin pusseihin, mutta patukoita olen maistanut. Suunnitelmissa olisi ostaa viiden päivän dieetti. En kaipaa kehotuksia terveelliseen ruokavalioon ja liikuntaan, koska en siihen ilmeisesti ole kykenevä. Haluaisin nyt tiputtaa hieman painoa, ja sen jälkeen pystyn pitämään kyllä saman painon.

13

534

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nuori tyttönen

      Niin, ja erityisesti siitä suklaapirtelöstä mielipiteitä, sitä ajattelin ostaa paketillisen :)

    • Nuori Tyttönen

      Ja vielä yksi juttu! Jos paastoaa, kannattaako paastota ennen vai jälkeen nutrausta? :D

    • Raame

      omasta mielestäni 5 päivän paketissa kaikki on syötäviä, mutta makuja on monia..
      suklaapirtelö on suosikki, pastojen lisäksi. jos tuntuu ettei tahdo mennä alas niin laita enempi vettä, tai korvaa osa vedestä rasvattomalla maidolla

    • jhjhjhj

      Se 5 päivän starttipaketti on ihan ok. Vanukkaat olivat herkkua jos oikein muistan. Lämpimät keitot kamalia. En oikeastaan pidä muusta kuin mansikan makuisista ''pirtelöistä''.

      Itse olen ''nutrannut'' 3 kertaa elämäni aikana pitkin vuosia. Ekan kerran 3. päivä oli ihan hirveä, koska en keventänyt ruokatottumuksia ennen dieettiä. Kaksi jälkimmäistä kertaa olivat helppoja, koska tajusin lisätä salaattia ja pepsi maxia ruokavalioon.

      Suosittelen nutraamista jos rahatilanne sen sallii, ylipainoa on riittävästi ja jos olet valmis syömään kevyemmin kuurin loputtua.

      Itselläni kuurit auttoivat mässäilykierteen lopettamiseen ja motivoivat syömään terveellisemmin.

    • olenkokeillut

      Olen syönyt tuon kuurin kahdesti. Olen jättänyt paketista syömättä juustopastat, jotka eivät minulle maistuneet, sekä osan velleistä. Suklaapirtelö oli parasta! Samoin patukat olivat herkullisia. Mansikkapirtelöt ja vanukkaat maistuivat hyvin, kanakeitto ja tomaattipasta ok. Ei tuo paketti paha ole, ja mikä parasta: molemmilla kerroilla tippui painoa n. 2 kg / 5 päivää ja poissa ovat pysyneet kun olen muutenkin keventänyt ruokavaliota ja lisännyt liikkumista. Halvimmillaan olen tuon paketin saanut 15 e hintaan ja se oli jo halpa. Joskus kokeilen vielä uudestaan. Suosittelen siis!

    • vichy03

      Minäkin välillä nutraan, mutta en osta sitä starttipakettia koska siinä niin paljon mistä en pidä. Olis tosi kiva kun niit voisi vaihdella. Tykkäsin just pastoista, keitoista ja niistä liemistä.
      Ostan nykyään sitä kana -ja vegekeittojutskia...tomaattikeittoakin ajattelin kokeilla.

    • miksiainamä

      musta ne patukat o ihan kamalia..itse tykkään pirtelöistä,ja pastoista..nyt on tullut pirtelöissä uustuus maku mustikka,paikalliseen robbariin..mulla vaan nutriletit aiheuttaa ilmavaivoja ja närästystä..paino kyl tippuu alussa hyvin,sitten jumahtaa vk ja per kilo...

    • Sopanen

      Nutridiet on mun mielestä paras! 8,5 viikkoa takana ja yli -16kg.

      • Tärkeä kysymys..

        Onnea Sopanen !! Itse vasta aloittelen täysnutrausta. Ja kysymys kuuluu: saako nutrilettien maut itse valita , kunhan tulee 5 täyteen? Tarkoitan että jos en saa syötyä kuin makeita versioita, niin saanko tarvittavan määrän esim. suoloja ?


    • En suosittele.

      Nutrasin viime keväänä kuukauden ja paino ei pudonnut kuin kolmisen kiloa. Ja pudotettavaa on reilusti. Kaiken lisäksi kuuri sekoitti kuukautiseni ja hiuksia lähti luurin loputtua ihan tolkuttomasti. Jouduin lopulta leikkauttamaan hiukseni lyhyiksi sen vuoksi.

      Maut sinänsä oli ihan hyviä, enkä kokenut varsinaista nälkää koko aikana. Olo oli myös todella energinen.

      Mutta ei koskaan enää.

    • ----öööööpå

      ennen nutrausta kannattaa olla niukkakalorisella kuurilla reilun viikon,tai syödä kevyesti esim.keittoja niin saa täyden tehon kuurista...itse osa nutraan ja hyvin on mennyt.paino tippuu n.3kg viikossa,ja käytän kalorilaskuria sivussa

    • Tärkeä kysymys

      Voisiko joku asiasta tietävä kertoa tuon suolajutun, eli pitäisikö minun noiden makeiden pussien lisäksi nauttia vielä suolaakin ? Huomaahan sen tietty ajan oloon muutenkin, jos suolanpuutetta ilmenee. Nyt 2 päivää täysnutrausta takana, nesteitä kadonnut -2.6 kg. Olen lievästi ylipainoinen keski-ikää lähestyvä rouva.

    • Kunhan niitä nutrilett-pusseja syö nainen viisi päivässä ja mies kuusi, niin niistä saa tarvittavat ravintoaineet. Tietysti pitää huomioida kalorit, jos syö esimerkiksi patukoita jne sekasin.
      Suomalaiset yleisesti ottaen saavat päivittäin ihan liikaa suolaa eikä itselläni ole suolanpuute käynyt pienessä mielessänikään kun olen nutrannut. Periaatteessa normaaleissakin ruuissa on jo ihan tarpeeksi suolaa niin, ettei sitä tarvitsisi itse lisätä ruokaan. Liika suola myös laihdutuksen kannalta kerää kehoon nestettä ja turvottaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1127
    2. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1087
    3. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      50
      1060
    4. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1009
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      922
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      857
    7. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      89
      847
    8. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      810
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      105
      719
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      51
      703
    Aihe