Tapasin kivan miehen ja tapailimme muutamaan otteeseen. Käytiin syömässä, kahvilla jne. tulimme hyvin juttuun. Olemme tunteneet muutaman kuukauden. Emme joka päivä olleet yhteyksissä aina silloin tällöin kyseltiin kuulumisia. Mies aina vastasi viesteihini ja vaikka pari kertaa peru treffit sovimme uudet ja mies sanoi että on kiinnostunut. Seksiäkin harrastimme ja se sujui tosi hyvin. Hän tiesi että olen kyllä hänestä kiinnostunut enemmän kuin ystävänä. Nyt kun (humalassa) kyselin häneltä mitä mies haluaa tältä jutulta. Hän sanoi että haluaa olla ystäviä. Ei halua että kukaan kahlitsee häntä ja rajoittaa. Tiedän että hänellä on ollut määräilevä ex ja erosta ei tietääkseni ole yli vuottakaan. Selvinpäin oltiin yhteyksissä vielä ja mies sanoi että haluaa olla tekemisissä. Ehdotti jopa että vielä voitaisi tavata joskus. Ei vain ole valmis seurustelemaan. Voiko tämmöisen kaverikortin jälkeen olla enää toivoa. Kannattaako yrittää. Miksi mies sanoo että minun seurassa on ollut kivaa ja haluaa tavata, mutta kavereina. Eikö olisi parempaa puhaltaa peli poikki kerrasta?
Onko kaverina enää toivoa?
3
435
Vastaukset
- melaa mekkoon
Annoit sille pil..lua niin sehän on selvä et ei halua seurustella sun kanssa enään Haluaa toki tavata kun panettaa ja olettaa et haluat kans paneskella koska se meni niin hyvin. Sanoo se tottakai et sun seurassa oli kivaa koska annoit pil..lua sille. Kuka mies ei muka niin sanois jos saa pimppaa?
- Ajatuksia.
itse olen naispuolinen, ja voin samaistua oman elämäntilanteeni vuoksi suht hyvin siihen, että nauttii aidosti toisen seurasta ja pitää toista hienona persoonana, muttei halua suhdetta. Itselläkin taustalla kahlitseva suhde, mutta olen aidosti kiinnostunut viettämään aikaa mielenkiintoisten ihmisten kanssa. Tällainen mielenkiintoinen ihminen sinä oletkin varmasti tuolle miehelle, jos kerran haluaa oikeasti nähdä vielä kavereina, eikä kaveruus jää puheen tasolle.
Ehdottaisin kuitenkin, että miettisit, riittääkö sinulle vain kaveruus. Jos ei, niin ole rehellinen toiselle ja itsellesi sen suhteen. Älä yritä saada miestä kiinnostumaan suhteesta kanssasi kaveruuden kautta. Jos taas koet, että kaveruus riittäisi, mielestäni kannattaa tarttua siihen. Arvokasta on myös löytää ihminen, jonka kanssa viihtyy ja on jonkinlainen aidolta tuntuva yhteys.
Ja mitä tuohon edelliseen kommenttiin tulee, en usko, että haluaa vaan puuhastella sängyssä kanssasi. Eikö siinä tapauksessa miehen kannattaisi jatkaa 'tapailua', eikä ilmoittaa haluavansa vain kaveruutta?
Tässä vain omia ajatuksiani. Hyvää jatkoa :) - 9+18
En sanoisi ettei tuosta voisi vielä jotain tulla.
Itselläni tällä hetkellä sellainen tilanne, että jonkin aikaa sitten eräs nainen jota olin muutaman kerran tapaillut ilmoitti kun kysyin että "mikä tämä meidän juttu on" että ei halua tällä hetkellä suhdetta. Niinpä päädyimme kaveritasolle. Silloin lopetin yhteydenpidon kokonaan.
Noh myöhemmin sitten hän luultavasti tajusi että ei haluakkaan menettää minua ja alkoi taas viestittelemään ja sanoi kaipaavansa minua yms, näin voi käydä myös sinulle jos et itse pidä yhteyttä.
Mutta voi myös käydä sillä lailla että aikaa kerkeää kulumaan ja kiinnostus kerkeää lopahtamaan. Näin kävi minulle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse43693SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933599Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283340Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713312Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202176Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251758- 311506
- 321461
- 871370
- 151313