Pää räjähtää

Napoleon145

Tuntuu että pää räjähtää. Ajattelen asiaa paljon enkä tiedä yhtään miten toimia.

Erosin yhdestä tytöstä reilu kuukausi sitten. Erottiin ystävinä ja nyt näyttää siltä että haluaa palata takaisin yhteen.

En tiedä yhtään mitä tehdä... Omalla tavallaan en haluaisi enään palata siihen suhteeseen... En tiedä kyllä miksi. Ei riidelty, meillä oli mukavaa ja tunteita oli kerennyt tulemaan jo yllättävän paljon.

Erosta asti olen ajatellut häntä päivittäin, muistellut menneitä yms. En vaan millään aanut häntä pois päästäni.

Nyt mietin jatkuvasti että haluanko edes seurustella. Siitä tässä on varmaan kyse. Olen kuitenkin vielä melko nuori. Ja jollain tavalla se on jopa ahdistavan tuntuista.

Mutta sitten taas toisaalta, hän on hauska, mukava, kaunis yms yms ja en ole ketään kohtaan koskaan ennen tuntenut näin voimakkaasti. Väkisinkin tulee mietittyä että kaduttaako sitten vanhempana kun päästin hänet menemään, jos siitä olisi sitten voinut kenties tullakkin jotain.

Tälläista täällä..

1

202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mammuttimasa

      Harvoin tollasia onnistuneita suhteita löytää, pidä siitä kiinni ! ! !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      106
      7522
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      106
      5286
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      116
      3526
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      25
      3481
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2554
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1866
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1521
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      352
      1520
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1356
    10. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      59
      1347
    Aihe