Tuli tässä pari viikkoa sitten juteltua poikakaverin kanssa semmoisesta asiasta kuin, että viehättääkö enemmän bodattu kuin reilusti ylipainoinen nainen.
Esim. jos nainen painaisi 100 kiloa, haluaisi poikakaveri mielummin että se johtuisi läskistä kuin lihaksesta. Ja syynä "Naisella on tuolloin liikaa lihasta". Itse mielummin painaisin 100 kiloa lihasten kuin läskin takia.
Mutta mitä mieltä olette muut?
Miehet ottaisitteko mielummin naisen joka painaa 100 kiloa lihasten kuin läskin takia?
Entä naiset. Kumpi vartalo mielummin näkyisi peilistä. Vartalo jota peittää reilu läski, vai lihas? :)
Mietityttää
10
216
Vastaukset
Oon samaa mieltä, että mieluummin läskiä kuin lihasta. Se on vaan jotenkin kamalan näköistä jos naisella on hirmut lihakset.
"Miehet ottaisitteko mielummin naisen joka painaa 100 kiloa lihasten kuin läskin takia?"
En, vaan mieluummin sitä pehmeyttä sais olla.- HUONO ESIMERKKI
100 kiloa on paljon, läskissä ja lihaksessa. Jos haluat tietää muuten vaan että lihaksikas vai läski? Niin ei kannata tuon 100:n kilon kautta lähteä kyselemään. En ole koskaan livenä nähnyt naista jolla 100 kiloa lihasta, läskiä taas....
- Jos olis
ihan pakkopakko valita noista kahdesta, niin ehkä mieluiten vetäisin ranteet auki. Jos taas ei saisi tehdä sitäkään, niin varmaan ottaisin sitten sen läskin.
En tosin ole koskaan luonnossa nähnyt naista, joka todistettavasti painaisi sata kiloa ja olisi jollain alle kympin rasvoilla. Mutta täytyy sanoa, etten todellakaan haluaisikaan nähdä. - 12-98
Valitsen läskin.100 kiloa ei muuten vielä ole hirmu paljon. Ainakaan läskissä.
- hahaha
No ohan se nyt aivan helvetisti! oot ite läski nainen?
- läksdln
Läski nainen voi sen 100 kiloa ollakin ja jopa helpolla. Lihaksikas ei mikäli sen pitää olla kireää lihasta. Kehonrakennuksessa naisten raskaansarjan raja menee 60 kilossa ja miesten superraskaansarjan 102 kilossa. Uskallan väittää, että yksikään nainen ei ole koskaan kantanut sellaista lihasmassaa kuin vastaavan pituinen superraskaansarjan mieskilpailija. Naiset kisaavat maksimissaan n. 70 kg:n painoisina, eli päästäkseen sataan kiloon pitää siinä lihaskimppunaisessakin olla minimissään 30 kiloa ylimääräistä rasvaa.
- tyttötuollainenvaan
läksdln kirjoitti:
Läski nainen voi sen 100 kiloa ollakin ja jopa helpolla. Lihaksikas ei mikäli sen pitää olla kireää lihasta. Kehonrakennuksessa naisten raskaansarjan raja menee 60 kilossa ja miesten superraskaansarjan 102 kilossa. Uskallan väittää, että yksikään nainen ei ole koskaan kantanut sellaista lihasmassaa kuin vastaavan pituinen superraskaansarjan mieskilpailija. Naiset kisaavat maksimissaan n. 70 kg:n painoisina, eli päästäkseen sataan kiloon pitää siinä lihaskimppunaisessakin olla minimissään 30 kiloa ylimääräistä rasvaa.
Onko tosiaan noin. :O En ole tietoinen bodattujen naisten painoista, mutta jotenki sitä vaan on ajatellut että voisivat painaa myös sen 100 kiloa. :D Kun katsoin kuvia, niin sitä vaan sain sellaisen käsityksen, että olisivat huomattavasti painavampia. Ilmeisesti erehdyin. Kiitos selvennyksestä. :)
- kxcklbc
tyttötuollainenvaan kirjoitti:
Onko tosiaan noin. :O En ole tietoinen bodattujen naisten painoista, mutta jotenki sitä vaan on ajatellut että voisivat painaa myös sen 100 kiloa. :D Kun katsoin kuvia, niin sitä vaan sain sellaisen käsityksen, että olisivat huomattavasti painavampia. Ilmeisesti erehdyin. Kiitos selvennyksestä. :)
Kyllähän se äkkiseltään tuntuukin vähän oudolta. Mutta jos ajatellaan hetki vaikka 70kg painavaa naista, jonka rasvaprosentti on 23%, niin siinä naisessa on silloin 16 kg rasvaa ja sen rasvaton paino olisi siis 54 kg. Siis normaalit lihakset, luut, sisäelimet ja iho painavat 54 kg. Naiskehonrakentajilla on kilpailuissa rasvaprosentti keskimäärin n. 8 eli siitä 70 kg:n naisesta tulisi sillä prosentilla n. 58,5 kiloinen eli alkuperäisestä rasvapainosta pitäisi sulattaa lähes 12 kiloa rasvaa että saataisiin se aihio, johon niitä lihaksia voitaisiin sitten tässä mielikuvitusleikissä pistää. 12 kg vaikkapa voita on aika paljon, eli sen naisen kroppa kutistuisi myös aika paljon. Ja sitten toisaalta se sadan kilon painoon pääsemiseksi vaadittava 42 kg:n lasti esim. sisäfilettä on aika paljon, joka siis pitäisi siihen 8 rasvaprosentin aihioon lisätä, että saataisiin 100 kiloa painava lihaskimppu.
2000-luvun menestynein naiskehonrakentaja Iris Kyle on 170 cm pitkä ja kilpailee n. 72 kg painoisena: http://www.google.com/search?q=Iris Kyle&hl=en&client=firefox-a&hs=SYh&rls=org.mozilla:en-US:official&prmd=imvnsol&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=xAcET6i-LoidOp2DjKoB&ved=0CDsQsAQ&biw=1366&bih=677
- woman to another..
Mä olen halukas menemään kuntoilupiiriin mukaan sillä ehdolla, etten ala näyttää naispuoliselta kehonrakentajalta.Olen laiha mutta saan helposti esim. pohjelihaksia sääriini.Uskon, että jumpattu bodi on aina kauniimpi kuin sohvaperunan bodi.
- .adfjköb
Kike Elomaan kisafysiikka on hyvä esimerkki siitä maksimista, jonka naispuolinen huippu-urheilija voi saavuttaa täydellisellä ruokavaliolla ja äärimmäisen kovalla treenillä ilman steroideja: http://www.google.com/imgres?q=Kike Elomaa&um=1&hl=en&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:en-US:official&biw=1366&bih=677&tbm=isch&tbnid=1E3e1yD-qtiBvM:&imgrefurl=http://www.ifbbpro.com/hall-of-fame-welcome-message/kike-elomaa/&docid=kgjU2Z6ov1BmKM&imgurl=http://www.ifbbpro.com/wp-content/uploads/image/halloffame/KikeElomaa1.jpg&w=300&h=450&ei=KwwET57oApGcOr3I4Z0B&zoom=1&iact=hc&vpx=615&vpy=128&dur=483&hovh=268&hovw=179&tx=93&ty=89&sig=103196282331956751452&page=1&tbnh=157&tbnw=108&start=0&ndsp=21&ved=1t:429,r:3,s:0
On jokseenkin naurettavaa kun tavalliset viikonloppukuntoilijat kuvittelevat muuttuvansa lihaskimpuiksi kun vähän rautaan päin vilkaisevat. Se ei yksinkertaisesti ole mahdollista ilman testosteronia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585544KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1953557Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182378Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222365Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91158- 1021048
Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT621027Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu181012- 83978
Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79965