Voi että kun on tuntunut viikko mahdottoman pitkältä kun työkaveri ei ole vielä tullut töihin. Minulla on ollut niin kova ikävä. En ole vielä uskaltanut sanoa tunteistani sille mutta ehkäpä se on huomannut minun ilmeistä ja eleistä mitä ajattelen. Sillä on hän vähän kiusoitellut ja flirttaillut minulle. Voi että miltä se päivä tuntuu kun hän tulee töihin. En varmaan rohkene mennä hänen lähettyville lainkaan. Onko kellään samanlaisia tunteita?
pitkästyttävä viikko
ihastunut tyttö
11504
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tiedätkö, minä olen lomalla, mutta en saa ajatuksiani irti työpaikan tytöstä. Tekisi mieli mennä jo nyt takaisin töihin vain hänen tähden. En ole pystynyt kertomaan hänelle tunteistani. Suhteemme on niin kaverillinen. En tiedä haluaisiko hän tavata minua ja olen ollut liian ujo kysymään. En ehkä kestäisi saada pakkeja enkä oikein osaa flirttaillakaan hänelle kunnolla. Hän herättää minussa tunteita, sellaisia joita en ole pitkiin aikoihin kokenut. Minua vähän hävettää kuinka kömpelö olen ollutkaan. Tosin luulen jo, että hänellä on omat epäilyksensä kiinnostuksestani. En oikein tiedä mitä tehdä.
onko teillä työpaikan puhelimia? Laitappa sille viestiä siihen. Kukaan ei tiedä jos olet laittanut viestiä ja kysy silla tavalla jos se tuntuu helpommalta. Niin itse ainakin tekisin.
ei ole sellaisia työpuhelimia missä viestejä voisi näpytellä
No menet heti juttelee sille kun se tulee töihin. Hymyilet nätisti ja kysyt siä kahville joku päivä.
Kun mies tulee töihin, kerro hänelle tunteistasi. Sitten menette vaikka kahville. Siitä se lähtee.
Mutta kun minä olen niin ujo ja arka. Minua itteänikin harmittaa se. Mutta hiljaa kun etenee niin se voi olla ehkä parempikin :) ainakin niin olen ajatellut
Kuinka hiljaa etenet? Kauanko ihastusta on kestänyt?
Mulla on sellanen luonne että en päästä kovin lähelle ihmisiä. Menee jonkin aikaa ennemmin kuin olen tutustunut. Sitten kun tunnen itsessäni sen että nyt tunnen jonkin verran niin sitten päästän lähemmäksi. Ihastusta ei ole vielä kauaan kestänyt. Mutta kyllä se tästä :)
Miten hän sitten pääsi sinua lähelle, jos kerran olet antanut itsellesi luvan ihastua?
Me ollaan töissä aika paljon oltu tekemisissä aina sillon kun on minun työt antanut myöden. Tälle henkilölle on ollut helpompi kun se on itse tekeväistä sorttia ja eikä pysy paikoillaan ja aina on tekemässä omia työjuttuja
Kannattaisko kenties pyytää kahville...? Muuta ei nyt tuu mieleen.