AAAAAAAAAAAAAAAAARRRRRRRGGGH! Miten ihon saa syväpuhdistettua?? Olen kokeillut ties mitä, naamioita, kuorintoja, öljyllä puhdistamista jnejne. NO EI TOIMI! Mitä te muut käytätte. Naamiot ja kuorinnat ovat välillä (harvoin) ihan okei kunhan tietäisi mitkä ovat laadukkaita ja mitkä toimivat. Kertokaa omia tapojannne s.puhdistaa iho ja myös millä te sen teettte. Kiitos
Syväpuhdistus
1
137
Vastaukset
- tällaistasettiä
Mulla on tapana syväpuhdistaa kasvot kerran viikossa. Ensin keitän isossa kattilassa vettä ja siinä höyryssä höyryttelen naamaa pyyhe pään päällä noin vartin, että ihohuokoset avautuu. Ainiin, tätä ennen olen siis puhdistanut kasvot puhdistusaineella. Seuraavaksi kuorin kasvot kuorintavoiteella, hieron kasvoja hetken aikaa ja huuhtelen. Tässä välissä mahdollisesti käytän Rion sonycleanse laitettani, joka on siis pyörivä harja joka syväpuhdistaa huokosia. (Netistä tilasin, maksoi about 80€) Sitten puristelen mustapäät ja huokosista töhnät pois siihen tarkoitukseen käytettävällä raudalla, jota kosmetologitkin käyttävät. (saa ihan marketeista) Ensin olen siis desinfioinut sekä sen raudan että käteni. Puristelun jälkeen desinfioin puristellut kohdat ja levitän syväpyhdistavan kasvonaamion. Lopuksi kasvovedet, mahd. seerumi ja kasvovoide.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242078Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331984Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101813Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561485Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341396Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5361133Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50986Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115930Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse352907