Onko pakko olla sosiaalinen jos ei taho?

willeex

Moi, oon 18 v poika. Oon suht yksinäinen, on mulla pari kaveria, jotka nähtävästi diggaa mun seurasta. Pyytää mukaansa aika useesti ja haluaa selvästi olla mun seurassa.

Mutta jostain syystä mä en täysin viihdy heidän seurassa, tai yleensä muidenkaan. Aina kun lähden heidän kaa ulos on semmoinen olo, et lähetään nyt kun ei kehtaa aina sanoo et ei.. Mun mielestä oon ollu tämmöinen koko vitun elämän. Ala-asteellakin kun joku kaveri tuli kylään aloin pari tuntia ja sitten sanoin, "et pitää lähtee lätkäreeneihin" vaikken aina ees ollukaa reenejä.

Yks syy tähän nykyään on varmaan se, että harrastan yksilölajia ihan sm-tasolla, joka vie aikaa, mut tosissaan tykkään reenata paljon ja kovaa. Sen takia en aina oikeestikaan kerkee, tai no ehkä kerkeisin joskus, esim heti koulun jälkeen vähän aikaa, mut en vaa haluu. Mielummin oon yksin koneella jonkun aikaa/ tai muute vaa äidin helmois pyörimäs...

Ihan skidinä mulla oli mun mielestä (tai en tiiä kultaako aika muistot), ehkä elämän paras ystävä. Oltiin jotain 5v ystävyys loppu sitte joskus koulujen alettua ehkä bout 8v. Mun mielestä sillon mä nautin oikeesti leikkii sen kans. Tai ei me oikeestaa leikitty vaa urheiltii/kilpailtii. Yleensä jotai yleisurheilua; keihään heittoo ja tämmöstä. Ah, että oli mukavaa. Harmi kun sekin loppu sit.

Nykyään mun kaverit ei oo yhtään urheilullisia(tai aika harvat nuoret on). Siks ei oikein oo mukava lähtee "kylille" ku siellä vaa syljeskellää ja ryypätään. Ehkä oon vaa tämmönen nössö tyyppi, en kaipaa oikeestaan yhtään semmosta biletystä, tuntuu et se on vaa teeskentelyä kun kaikki haluu aina bilettää, mut kaippa mä vaan oon erilainen.

Mut mun ikäselle on varmaan aika yleistä et naiset kiinnostaa, en mä kuitenkaan homo mielestäni oo. Jotenkin musta tuntuis, että ois tosi kiva saada nainen/naista. Mun mielestä mää oon semmone joka viihtyis just kahdestaan jonkun kanssa, ja sais vähän lämpöö ja läheisyyttä toiselta. Ois aika nastaa. Vaikken haluu kehuskella niin tämmöset rauhalliset miehet ois just hyviä miehiä naisille. Ei varmasti petä ja osaa kuunnellla yms.

Ei mulla naisia oo ikinä ollu. Eikä oo oikein vielä ollu yritystäkään. Kiikaris on tietty ollu joitai, mut empä oo ketää yrittäny iskee. Ehkä niissä bileissä ku kävis ni sais paremmi, mut ei kiinnosta juurikaan. Oon mun mielest ihan ok näköne, et ei se siitä jää kiinni. En tietty mikää maailman komein, mut on niitä rumemmillaki naisia. Kouluarvosanana ehkä joku 8 ois mun komeus.

3

365

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • willeex

      Olen myös vähän hiljainen ja ujo. Mutta ujous on aika vähäistä ja pystyn kyllä puhumaan paljonkin. Varsinkin kahdenkesken. Suuressa porukassa juttelu tuottaa tuskaa. Nykyiset kaverit ovat semmoisia jotka haluavat pyöriä kylillä/ostareilla notkumassa, isolla porukalla. Mutta minä tykkäisin olla pienellä porukalla jossain vaikka jonkun kotona, siksi melkein mielummin olen yksin kotona..

    • Anonyymi

      Minäkin aina vetoan kiireisiin. Joskus jopa valheeseen,että olen töissä,vaikka olisi viikonloppu vapaata.

    • Anonyymi

      Miks olis pakko?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1423
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      109
      865
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      47
      714
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      55
      707
    5. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      700
    6. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      687
    7. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      25
      655
    8. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      66
      643
    9. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      69
      631
    10. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      40
      626
    Aihe