Olen kuullut erilaisia mielipiteitä kuinka paljon/usein pitäisi tehdä vatsalihaksia että saa näkyviä tuloksia. Kuinka paljon niitä pitää oikeasti tehdä kerralla? Itse en jaksa tehdä niitä, joten mieli on hieman matalalla tämän one packini kanssa...Jos on löysää mahassa niin kuinka nopeasti "kiinteytyminen" tapahtuu?
Miten kiinteytyä?
2
263
Vastaukset
- helppo kasipäkki
Jokaisella ihmisellä on täydellinen ja kiinteä eight pack (kyllä, 8-pack). Jos se ei näy, syynä on päällä oleva ihra. Vatsalihasten treenaus ei kuluta sitä ihraa pois, vaan oikea ruokavalio ja monipuolinen liikunta.
Miehen 6-pack alkaa tulla näkyviin kun kehon rasvaprosentti on noin 8-10% ja kasipäkki siinä 4%:n paikkeilla. Edes tuhat vatsaliikettä päivässä ei paranna tilannetta, jos vatsalihakset ovat piilossa ihrapatjan takana. - jfkdöa
Luin joskus Sport-lehdestä, että vatsalihaksia pitäisi treenata 3 krt/vko:ssa. Ei riitä, että tekee niitä perus "punnerruksia", vaan pitäisi olla eri liikkeet eri lihaksille. Netistä löydät varmasti hyvin ohjeita. Toistoja voi tehdä 2-3 krt. Liikkeitä tehdään max. 20 kertaa. Kun tehdään yli 20, menee kestävyysliikunnan puolelle.
Muista hoitaa myös sisemmät vatsalihakset. Ilman niiden treenaamista, et saa sixpackia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1047324
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h985243Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163496Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333422Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352534Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191856Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961511Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3411465Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311346Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?501298