mikä on teidän mielestänne kaunis silmien väri? katsotaanko yleisillä paikoilla ihmisiä enemmän jos silmien väri miellyttää?:D
silmien väri
7
138
Vastaukset
- sfgjdfgjsrth
Harvemmin katotaan ja se riippuu ihmisen muusta ulkonäöstä valaistuksesta. Miltein mustat silmätkään eiväöt oikein hätkäytä ihmisiä, mutta ne jotka ovat (musitaakseni sitäkni tehdään) kemikaaleilla silmänsä värjänneet esim: keltaiseksi tai pinkiksi saattavat aiheuttaa katselua. Jam inusta kaunis on sellainen vihreä-harmaa.
- aldrig never niemals
En ole ikinä kiinnittänyt huomiota ihmisten silmien väriin, paitsi kerran:
koulussa ruotsin tunnilla kun opeteltiin sanomaan ja kysymään silmien väristä, yhdellä luokkakaverilla oli toinen silmä sininen ja toinen ruskea, heti opittiinkin lause "den ena ..... och den andra...." - 13+13
Minusta puhtaan ja syvän ruskea on kaunein. Minulla itselläni on sinivihreät silmät joissa on keltaista pupillien ympärillä.
- kjhjhfghgkllkökjjhhg
Vihreät ovat kauneimmat, sinisistä en niin välitä. Vaikka eihän sillä oikeasti väliä ole.
- Siniset nappisilmät
Sinisiäkin silmiä on monen sävyisiä. Itselläni on syvän siniset ja iiriksen reunus on aivan tumma, miltein musta.
Iiris on aika pieni ja pupilli suhteessa iiriksen kokoon iso,. joten hämärässä kun pupillit laajenevat ja lähenevät iiriksen tummaa reunaa, silmät näyttävät tosi tummilta:)
- greeneyes
älkää suuttuko mulle mut mun mielestä ruskeet silmät on jotenkin tylsät ja sieluttomat ja perus siniset aika tavalliset.. kauniin heleän vihreät silmät on kauniit mut ei sellaset merilevän ummehtuneen tummat.. ite omistan vihreet aika ruman sävyset silmät, mut niillä mennään:)) mut perjaatteessahan ei voi vaan sanoa että mulla on ruskeet tai vihreet tai siniset silmät koska sävyjä on niin paljon! ja tietyllä luomivärillä saa silmät aina näyttämään erilaiseltä
- babih
Kaunit silmät on harvinaisia.Ne ovat kauniin sielun rehellinen heiasttuus ja peilia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1061762Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2091742Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1061663Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541425Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341376Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii482965Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50946Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115898Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai298886Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347832