Olen pitkään seuraillut ja ollut itsekin eri palstoilla tyrkyllä. Olen huomannut, että silloin tällöin ilmestyy esiin hienoja profiileja, aivan ainutlaatuisia ja se on menoa, kauaa eivät täällä roiku! Näitä on miehissä sekä naisissa. Bongasin 50 ikäisen miehen hyvän profiilin eräältä sivustolta, ei kuvaa, kirjoitin heti hänelle. Vastaus, ikävä kyllä olen jo löytänyt täältä naisen. asiallinen vastaus, ei ihan lyhytkään. Minulle hän oli ainoa sopivan tuntuinen, mutta ei voinut muuta, kuin onnitella häntä. Uskon siis, että parhaat viedään nopeasti päältä. Ei kannata roikkua kovin pitkään, maine menee. Kannattaa olla ainakin välillä pois. Ikuisesti esillä olevissa profiileissa on varmasti jotain vikaa.
Parhaat kyllä löytää
4
246
Vastaukset
- left over
Mitähän iloa tuosta tiedosta kenellekään on? Parhaimpien joukko on pieni ja suurin osa ihmisistä on tavallisia tai tavallista huonompia, mutta netissä oleville keskiverroillekin kelpaavat vain priimalaatuiset. Mitä hyötyä on olla vain silloin tällöin esillä, jos menekkiä ei vain ole. Poissaoloa tai paikalle saapumista ei kukaan edes huomaa. YTM:llä ja YTN:llä on vientiä netin ulkopuolellakin, joten keskiverron tai heikomman on aivan turha heistä intoilla, kun kuitenkaan ei tule kelpaamaan kumppaniksi.
- D69
Olen samaa mieltä. Jos keskinkertaisena ihmisenä ei kiinnosta ketään, niin ei sillä poissaololla saa ostettua itselleen kiinnostavuutta. Siinä vain leikkii saavuttamatonta.
Ärsyttää tuon iänikuinen jankutus että on jotain vikaa jos ei heti tai kohtalaisessa ajassa mene kaupaksi. Eihän se tarkoita mitään muuta kuin että juuri sitä oman itsen kanssa yhteensopivaa ei ole osunut hollille. Toiset voittavat arpajaisissakin helpommin kuin toiset. Emme me kaikki ole jotain jokapaikan höyliä jotka pystyvät olemaan kenen kanssa tahansa suhteessa.
Mistä sen sitten tietää että ovatko ne helmeltä vaikuttavat tyypit niin ihmeellisen ihania suhteessa pidemmän päälle. Saattaa olla vaikka mitä luonnevikoja jotka eivät ihan heti ilmene.
Ja mikä ihmeen maine. Kuvittelevatko jotkut että pitkään "roikkuvat" käyvät höyläämässä kaikki muut roikkujat läpi vai? Vai onko se maineen meno sitä että "tuo ei kelvannut kellekään kuukausiin, joten ei se kelpaa minullekaan"? Mikä logiikka tuollaisessa on? Pitää olla tuon tuostakin suhteessa ollakseen haluttava vai? Ties mitkä taudit tuollaiset suhteesta toiseen pomppivat keräävät itseensä. Kun niissä SUHTEISSA ei yleensä siitä ehkäisystäkään monet tunnu piittavan, kun on muka niin turvallista että. Yhden yön juttuja harrastavat sentään tajuavat käyttää kumia...
- jsue
ja ei pelkästää kirjottelun pohjalta oikeasti opi ihmistä tuntemaan livenä se ihmisen persoona tulee parhaiten esille!!!
- joooob
Tarkoitan näitä kuvallisia profiileja, jotka ovat olleet täällä vuosikausia. Vieraskirjat täynnä kehumisia. Tulee mieleen, että he ainoastaan keräävät vieraskirjamerkintöjä. Yhden heistä (miehen) olen tavannutkin, kokeili kepillä, kuinka varakas olen, tuli ilmi, että etsii rahoittajaa itselleen. Muuten oli ihan kiva tyyppi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad731279- 42911
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että360748- 118696
- 53683
- 51648
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116646Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38615- 76602
- 56584