luulevatko insinöörimiehet ja maisterinaiset olevansa jollain tapaa ylempänä kun muut?
Kun lukee heidän treffi-ilmoituksiaan, niin saa helposti kuvan että he luulevat olevansa " parempaa" väkeä, vaikka todellisuudessa ovat kuivahkoja tapauksia - esim. insinöörimiehellä ei ole minkäänlaista kysyntää naisten keskuudessa , toisin kun esim. kouluja käymättömällä rentulla.
Inssit ja maisterit
5
134
Vastaukset
Ainakin suurin osa minun kaveripiirini insinööreistä on renttuja, joilla on vientiä. Tosin ne harrastavat kännipokia baarista eikä nettideittailua.
- dfghjkuytfdfgh
Baareista löytyviä naisia ei voi edes pitää naisina, oikeat naiset eivät käy baareissa eivätkä käytä päihteitä.
- vxcvvvcxv
dfghjkuytfdfgh kirjoitti:
Baareista löytyviä naisia ei voi edes pitää naisina, oikeat naiset eivät käy baareissa eivätkä käytä päihteitä.
Taitaa näiden "oikeiden" naisten elämässä olla vain yksi mies ja sekin on ristiinnaulittu jo pari tuhatta vuotta sitten.
vxcvvvcxv kirjoitti:
Taitaa näiden "oikeiden" naisten elämässä olla vain yksi mies ja sekin on ristiinnaulittu jo pari tuhatta vuotta sitten.
Vähän samaanhan katolilaisten pappienkin elämän on aina pohjautunut: Naisten alistamiseen, halventamiseen ja puutteessa olemiseen. Ei mitään auringon alla...
- realismus
Kaksi on miestä mulla, kummatkin maailman kauneimpia ja sanovat mau :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16012256
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525436Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454600Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1353653Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392758Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071656Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3631611Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1021516Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361461