Haittaako?? kertokaas :(

Pitääkö naisilla välttämättä olla kauniit reidet? Haittaako miehiä, jos ne ovat hieman paksummat tai hiemat ns. hölskyvät? Jos haittaa, miten sellaisista pääsee eroon? Kiitos vastauksista :)
9293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Joitakin miehiä haittaa, joitakin ei. Itse pidän enemmän paksuista reisitä kuin ohuista reisistä. Luultavasti todella harvaa miestä oikeasti haittaa, jos muuten on ihastunut.

Äänestä

Liikunnalla pääsee ainakin hölskymisestä eroon, muttei välttämättä paksuudesta. Toisaalta väliäkö sillä, jos itseäsi ei haittaa.

Äänestä

Paksuista reisistä tykkään nimenomaan enemmän kuin ohkaisista ;)

Äänestä

Paksut ja hölskyvät reidet on hyvät

Äänestä

Ne ohuet tikkureidet on muuten pääosin naisten ihanteet, eli naiset ovat toisilleen tehneet tuon ihanteen että on oltava mahdollisimman ohuet jalat.

Äänestä

Mikään ei ole niin mahtavaa kun pikkuisen pyöreä peppu ja pehmeät reidet naisella.. NAM.

Äänestä

Ei haittaa, kuhan posket ei ole paksut :)

Äänestä

Nyt taas herää kysymys, että mitä se "hieman" paksu ja hölskyvä meinaa. Eli onko tämä tällainen deittipalveluiden kielikuva kuten "muodokas kroppa" (=painoindeki >30) vai puhutaanko tosiaan vain hieman paksuista ja hölskyvistä.

Before haittaa, after ei: http://www.google.com/imgres?q=fat thighs&um=1&hl=en&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:en-US:official&biw=1366&bih=677&tbm=isch&tbnid=OJGuTP8uo7rLSM:&imgrefurl=http://www.cosmeticsurgeryofboston.com/liposuction_suction_lipectomy_liposculpture.shtml&docid=yci92_nTYmXupM&imgurl=http://www.cosmeticsurgeryofboston.com/images/liposuction%20images/Published%20Images/Case-1-Liposuction-Hips-Thighs-Liposculpture-post-propo-Clemente.jpg&w=470&h=324&ei=cn4IT5LvNJCdOsPMrZwB&zoom=1&iact=hc&vpx=406&vpy=212&dur=3676&hovh=186&hovw=270&tx=121&ty=110&sig=103196282331956751452&page=5&tbnh=139&tbnw=183&start=93&ndsp=21&ved=1t:429,r:9,s:93

Äänestä

Ei kiinnosta naisen reidet, mutta miehellä sitä vastoin pitää olla kiinteät reidet. Ja niin usein onkin, vaikka maha olisi kuin turvatyyny. Suoraan takaa katsottuna ei uskois, mutta kun kääntyy sivuttain....

Isosta miehen mahasta on se hyvä puoli, että jos kaatuu etuperin niin ei satuta otsaansa ihan heti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Paksureisinen :( kirjoitti:

Pitääkö naisilla välttämättä olla kauniit reidet? Haittaako miehiä, jos ne ovat hieman paksummat tai hiemat ns. hölskyvät? Jos haittaa, miten sellaisista pääsee eroon? Kiitos vastauksista :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu