Max Factor Hypnotique?

Muistaako kukaan tällaista tuoksua? Pullo oli muistaakseni korkea, läpinäkyvä ja musta korkkinen. Tuoksumuisto on noin vuodelta 1974-76.
2211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Muistan, tulee kesä-76 mieleen.

Äänestä

Vielä joskus 1980-luvun alkuvuosina sitä oli kaupoissa. Oli ihana tuoksu, hieman makeahkon tapainen.
Toinen suosikkini noina nuoruusaikoina oli Lumenen tuoksu Timantti hangella. Sellainen kevyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


factormax kirjoitti:

Muistaako kukaan tällaista tuoksua? Pullo oli muistaakseni korkea, läpinäkyvä ja musta korkkinen. Tuoksumuisto on noin vuodelta 1974-76.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu