Egon pönkitys

darjan

Mistä johtuu että yleensä miehet ovat enemmän niitä egon pönkittäjiä, tai ainakin yleensä naiset ovat vain niitä diivoja tai ettei heillä ole niin tarvetta pönkittää egoaan, kun taas monilla miehillä on tarve niin sanotusti pullistella..Kuinka naiset yleensä suhtautuvat noihin egon pönkittäjiin? Onko heillä oikeasti aihetta tai jotain puutetta miksi heidän pitää niin pullistella egoaan?

Onko kyse taas siitä huonosta itsetunnosta, vai kokemuksesta ettei naiset muuten huomaa miehen miehuutta, että sitä pitää sitten alkaa jollain tavalla tuomaan esille? Toisinaan tuntuu siltä että naiset haluavat nostaa omaa arvoaan miehen kustannuksella..

2

776

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eräs neitonen

      No eikös se diivailukin ole tietynlaista egon pönkittämistä....
      Koska mielestäni "egoistisuus" on nimenomaan sitä että asetetaan itsensä jotenkin toisen yläpuolelle. Ja yleensä nämä diivatkin kuvittelevat olevansa lahja maailmalle.

      Itselleni nämä egoilijat ovat kyllä täysi turn-off. Mua ei ihan oikeasti kiinnosta; mitä mies tekee työkseen, paljonko tienaa ja millainen auto on. Mitä enemmän näistä kertoo niin sitä enemmän mielenkiintoni laskee.

      Kyllä nainen miehen miehuuden huomaa, mutta kyllä se lähtee jostain ihan muualtak uin jostain auton omistamisesta tms. Mikään ei ole seksikkäämpää kuin mies joka on sinut itsensä kanssa. Varmaan pätee myös naisiin sama.

    • cillae

      Aina kun mä alan pönkkäämään egoani niin naiset läpsivät korville.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      1840
    2. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1763
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      1754
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      255
      1437
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1382
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      486
      1008
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      960
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      907
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      237
      901
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      861
    Aihe