Mitä nainen kertoo eleillään?

Ei tajuu

En itse halua lähteä arvuuttelemaan, mitä kyseinen nainen voi käytöksellään tarkoittaa (haluta?), mutta nyt NAISET auttakaa avaamaan näitä eleitä.

Eli ensimmäisenä tuijotus: eroaa katselemisesta hyvinkin selkeästi, mutta miksi nainen tuijottaa? Itsellä monesti käynyt niin, että ks. nainen on tuijotellut monissa erilaisissa tilanteissa oudon pitkäänkin, sanomatta sanaakaa.

Toisena "vahinkokosketukset": tosin, koskaan ei voida sanoa, oliko kyseessä todellakin vahinko, mutta kun ks. naisen takapuoli hankaa etumustani ja ei ole elettäkään ottaa askelta eteenpäin, niin mitä se kertoo?

Kolmas ele, eli nauraminen: jopa tyhmemmätkin vitsini saavat hänet nauramaan.

Neljäntenä keskustelut: päin naamaa todella vaikean oloisia. Tuntuu, että hän ei uskalla sanoa mitään, ennenkuin olen itse sanonut mielipiteeni asiaan. Puhelimessa rennompaa ja jo puhelimeen vastaaminenkin tulee reippaasti ja innolla (?).

Eli nyt kun olette lukeneet nämä neljä esitettyä elettä ja tulkinneet ne, niin lisätään tähän sellainen fakta, että tämä kyseinen nainen on vaimoni pikkusisko.

Olen vaimoni kanssa puhuneet näistä eleistä, mutta en ole kertonut, että KUKA näitä eleitä tekee, etenkin kun vastauksena on ollut, että tämä nainen yrittää iskeä, mutta en itse jaksa uskoa tällaiseen.

Mitä mieltä siis olette ja kannattaako mainita vaimolle?

12

474

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • !!

      Et sä tajuu muutakaan!!

      Palstahäiriköinti on erikoisalaasi!!

      • Ei tajuu

        Ihme kommentti ja perustuu siis mihin?


    • Voi ongelmaa

      Ei me voida tietää. Kysy häneltä itseltään.

      Muuten, yksi mies on tullut kanssani työpaikan hissiin tosi monta kertaa ihan samaan aikaan. Aina se katsoo sivusilmällä ja mutisee jotain, sitten on ihan hiljaa. Kerro nyt mulle, mitä tuo mies oikein haluaa!

      • Voi vastaustasi

        No työpaikallahan nyt onkin outoa, että SAMA mies tulee hissiin. Entäs ne kerrat, kun hän on mennyt hissiin ILMAN sinua? Mitäköhän se tarkoittaa? Ja ihmisenä vastaan tuohon sivusilmällä katsomisesta: johonkin se katse on sijoitettava ja ihminen luonnostaan etsii... oli paikka ja aika mikä tahansa. Ja kyllä jos joku ärsyttävä akka on jokapäivä samaan aikaan samassa hississä, niin kyllä sitä itsekin mutisisi jotain... sopimatonta.


      • Voi ongelmaa
        Voi vastaustasi kirjoitti:

        No työpaikallahan nyt onkin outoa, että SAMA mies tulee hissiin. Entäs ne kerrat, kun hän on mennyt hissiin ILMAN sinua? Mitäköhän se tarkoittaa? Ja ihmisenä vastaan tuohon sivusilmällä katsomisesta: johonkin se katse on sijoitettava ja ihminen luonnostaan etsii... oli paikka ja aika mikä tahansa. Ja kyllä jos joku ärsyttävä akka on jokapäivä samaan aikaan samassa hississä, niin kyllä sitä itsekin mutisisi jotain... sopimatonta.

        Sarkasmi on sitten ihan tuntematon suure?


    • purjevene

      Ei kai naimisissa olevan ihmisen tarvii vaivata päätään moisilla asioilla,
      olethan purjehtinut avioliiton rauhaísaan satamaan.

      • Ei tajuu

        Tottakait tarvitsee miettiä, kun se häiritsee. Minua oudoksuttaa tuollainen käytös ja haluan vain tietää, mistä tällainen johtuu, mutta nähtävästi täällä ei vastaa kuin lapset ja lapsenmieliset.

        Odotellaan siis AIKUISTEN naisten vastauksia...


    • hih.

      Ja miehen nimi on Vili!

    • mmya

      Kyllä tuo aika huolestuttavaa on...ihan selvästi haluaa pistää itsensä tarjolle. Kannattaa sanoa vaimolle rehellisesti mitä on tapahtunut, haluaisit varmasti itsekkin tietää jos veljesi (jos sinulla sellainen on?) lähestyisi vaimoasi sopimattomalla tavalla?

    • --

      Veljelläni ja minulla on molemmilla tapana istua jalat tuolille nostettuna.
      Sisareni mies on ollut alusta asti minulle vastenmielinen, mutta kohteliaisuuden tähden meidän oli pakko kestää nämä vierailut.
      Istuin autossa taas kerran näin jalat penkille nostettuna, hän vilkuili taustapeilistä.
      Kesti yli kymmenen vuotta ennen kuin sain sanottua etten ole ketään niin inhonnut ikinä.
      Tiedä sinun tapauksestasi, kaikki eleet eivät ole flirttailua.
      Näin luuleminen osoittaa vain halveksuntaa. Lanko on melkein kuin veli, tai isä jos on vanhempi. Sinun asemassasi olisin huolissani.

    • Å
    • Vaikuttaa olevan kovasti kiinnostunut tai sitten on vain erittäin flirttaileva luonne. Kun ottaa huomioon, että on vaimosi sisko, sanoisin, että aika vaarallinen tapaus, kaikenkaikkiaan. Nauttii konflikteista. Naiset(kin) pystyy halutessaan hillitsemään itsensä. Hän ei halua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      42
      4036
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      268
      3971
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      135
      3507
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      87
      3480
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      22
      2337
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      34
      1833
    7. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      61
      1729
    8. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      37
      1640
    9. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      33
      1558
    10. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      93
      1495
    Aihe