Mulla on philipsin tavallinen 49' taulutv johon liitetty scart kaapelilla madboyn perus dvd/karaoke laite. Muuten toimii hyvin, mutta kun mikkeihin laulaa tulee ääni ehkä sekunnin myöhempään kuin itse musiikki = kuulostaa ihan kamalalta eikä sitä pysty laulamaan ollenkaan, koska kuulostaa siltä ettei pysyisi musiikin perässä ollenkaan.
Olen kokeillut vanhempaan telkkariin scartilla ja siinä toimii normaalisti, mutta tässä ei, missä vika ?
kiitos.
Mikkien ääni eriaikaan kuin musiikki
sammakkomiehen vaimo
3
100
Vastaukset
- Eihän
sulla mene mitään muita piuhoja DVD:n ja TV:n välillä?
RCA tai HDMI?
Tuleeko sulla äänet vain telkasta vai onko vielä jotain muita laitteita?- sammakkomiehen vaimo
pelkkä scartti ja ihan vaan soittimesta tv.
- Eihän
sammakkomiehen vaimo kirjoitti:
pelkkä scartti ja ihan vaan soittimesta tv.
ole mitään mahdollisuutta, että menisi kuitenkin joku muu piuha?
Jos ei mene, niin sitten ei voi auttaa.
Tuntuisi, että laitteessakaan ei pitäisi olla mitään asetuksia, joka voisi tuommoisen tehdä. Laitevika?
Tosin en tuota laitetta tunne ollenkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1241984Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331910Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101804Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561470Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341394Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5231091Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50978Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115920Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347889