Minulla taitaa ikä näkyä parhaiten kämmenselkien ihossa...kun käsi on tietyssä asennossa ja iho menee kurttuun, se menee todella "pienelle" vanhan näköiselle rypylle.. Pitäisiköhän alkaa käsien rasvaus näin 45 vuotiaana ...
Kämmenselkien iho
7
97
Vastaukset
- minni+
Eipä ole tullut minunkaan pahemmin rasvailtua, kun käsien iho on ihme kyllä kestänyt hyvin, vaikka esimerkiksi kasvoilla ei kärsi kunnolla vettäkään. Aion kokeilla kemiallista kotikuorintaa samoilla aineilla joita käytetään kasvoille, glykolihappoa tai maitohappoa nyt lähinnä. Minulla on iän tuomia pigmenttimuutoksia kämmenselässä, joihin kuorinnasta pitäisi olla apuja.
- käpälät
Käytättekö yövoidetta käsissä vai onko jokin voide joka ei olisi "tahmainen" päiväkäytössä? Ei huvittais ryhtyä mihinkään laserelvytyksiin, vai mitä niitä nyt on...
- perinteistä
Kyllä käytän. Olen kokeillut monia erilaisia käsirasvoja ja yllätys, yllätys, parasta minulle on tuo joka kaupan vanha keltainen pullo, eli Lemon Juice and glyserine, se perinteinen. Se on erittäin edullista ja kuivuu nopeasti.
Kyllä käsiä kannattaa hoitaa. Niissä se ikä näkyy melkein ensimmäisenä.
Jorma Uotisen x-vaimo Helenakin voitelee joka ilta kätensä ja sujauttaa ne sitten pehmeisiin puuvillasormikkaisiin. Niitä saa edullisesti apteekista ja ovat pesun kestäviä.
Lasereita olen ottanut myös joku vuosi sitten sarjahoitona. Silloin oli hetken sileämpänä mutta nyt on ihan entisenlainen.
- apotek
Onko niillä sormikkailla joku tietty nimi?
- perinteistä
En muista onko niillä mitään erityistä nimeä. Sormikkaat ovat eri kokoisia s,m ,l jne. Valkoisia, olisko olleet kolmen käsineparin pakkauksissa viimeksi kun ostin .
- Ruttukäpälä
Nyt on sormikkaat ja lemonjuicet hankittu..ens yönä testikäyttöön :)
- Toinen ruttukäpälä
Tulipa muistutus kreivin aikaan. Saunan jäljiltä kädet ovat kuivat niin menenpä tässä samantien ottamaan annoksen Samettisitruunaa pumppupullosta. Tuo lemonjuicen uutuus tuntuu todella mukavalta ja imeytyy hetkessä. Pumppupullosta saa otettua vaikka joka pesun jälkeen (kunhan muistaisi). En tarvitse sormikkaita kun voide imeytyy hetkessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242124Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352028Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2111818Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2581496Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341399Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5481156Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50998Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115937Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse348929