On aivan ehdottoman varmaa ettei mitään jumalia ole olemassa!
Ja sille joka kysyy minulta perusteluja ja todisteita minä vastaan aivan samoin kuin minulle on vastannut ties kuinka moni uskova kysyessäni todisteita jumalasta, että ihan turhaan minä mitään todisteita sinulle esitän, kun ethän sinä kuitenkaan mitään niistä uskoisi.
Ja kun uskova ei kykene esittämään mitään todisteita ja jatkaa inttämistään tyyliin "etkä sinä voi niitä asioita ymmärtää kun et ole oikeassa uskossakaan", niin minä vastaan samoin ja totean että ethän sinä voi näitä todisteita ymmärtää koska olet uskossa ja uskosi sokaisee sinut näkemästä totuutta, jonka voi ymmärtää vain olemalla oikeasti oikea uudestiajatellut uusateisti.
On ehdottoman varmaa ettei mitään jumalia ole
5
100
Vastaukset
- Olly
Taas täällä näköjään juoksupojat meuhkaavat. Tulkoon se fakin Jumala itse kertomaan näkemyksiään julkisesti. Saamme kuulla onko kyseessä Raamatun tarjoama sadistinen, narsistinen p*ska vai ei.
Älkää pidättäkö hengitystä, ei sieltä ketään tule vastaamaan. - zeusuus
iskä on vähän ujo ja epäsosiaalinen että ei se viitti... mut käviskö jos mä kerron et iskä on olemassa?
ps. mun äiskä oli neitsyt! - oi887ytr
Tietenkin sinulla on isä. Tietenkin äitsi oli neitsyt. Eivätkö kaikki tytöt ole?
- millä perustelet
Ainakaan evoluutio ei pidä paikkaansa. Voi mitä huuhaata ihmiset uskovat. Katosin eilen Pekka Reinikaisen tuoreempia luentoja. Vaatii todlla paljon uskoa, jos vielä yrittää uskotella että elämä on tullut sattumalta alkuliemessä.
- Hihhulihihhii
Minä olen kerran yrittänyt lukea yhtä Reinikaisen kirjaa, mutta jo parinkymmenen sivun jälkeen alkoi naurattamaan ääneen nijn paljon, etten kyennyt enää jatkamaan. Edelleenkin ihmettelen kuinka pohjattoman tyhmä täytyy olla sellaisen ihmisen, joka ihan tosissaan uskoo moista täysin luokatonta sontaa. Mutta hihhulithan eivät tunnetusti koskaan ajattele. Mitään.
Minä voin koska tahansa käydä katsomassa evoluution todisteita ihan omin silmin esimerkiksi tuolla:
http://www.luomus.fi/museo/pysyvat/elamanhistoria.htm
Tai missä tahansa muussa vastaavassa museossa, joita on satoja ympäri maailmaa ja joissa on yhteensä noin 250 miljoonaa fosiilia, jotka kaikki kertovat evoluutiosta. MIssäs minä voin käydä katsomassa niitä kreationistien todisteita?
Ai niin, en tietenkään missään. Koska mitään sellaisia ei tunneta. Ei yhtään ainoaa kappaletta.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/4838377
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1231964Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1311874Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101794Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561465Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341392Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5161076Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50972Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115916Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347882