Minä muistan kun koulussa kerrottiin oikeistotuulahduksesta, joka johtui osittain Haider-nimisen vallanpitäjän esilläolosta Wienissä, Österreichissa.Se loppui siihen tragediaan että Jörg Haider joutui yödrinksuttelun seurauksena rattijuoppokolariin ja menehtyi.
Minä en uskaltaisi koskaan ryhtyä poliitikoksi Suomessa, koska en tietäisi miten pitäisi käsitellä papereita yhdessä niinkin "leijonamaisen" fasistin omassa konttorissa kuin Haiderin luona.
Monta,monta vuotta sitten käväisin jossain päin Itävaltaa.Nätit valkoiset fasadit minä jotakuinkin muistan, samoin sen yhden kristallikruunun ja faramseuttiputiikin jossain.
Veggies get weaker, eat beef! So said my friend at the Faces Festival 2003-04.
Kuka ja mitä oli HAIDER?
going Versacus!
0
52
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026558
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h874987Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1073238Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p313098Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262285Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191656Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961281Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391242Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311146- 48924