Toiminko väärin?

Tahtoo tietää

Hei!

Tapasiin ennen joulua tuolta treffit-osion puolella olleen naisen ensimmäistä kertaa hieman ennen joulua. Tapaaminen sujui ihan kahvittelun merkeissä ja molemmat halusi tavata uudemmankin kerran. Tapaaminen kesti n. 4h.

Vuoden synkimmän juhlan ja vuodenvaihteen vuoksi toisen tapaamisen järjestäminen venyi. Soiteltiin tässä välissä(en pidä tekstiviesteistä, vielä näin aikaisessa vaiheessa) pari kertaa. Kunnes kerran en saanut naista kiinni. Soitin vielä kerran parin päivän päästä, eikä vastausta. Viimeisestä soitosta päivän kuluttua lähetin viestin, jossa käytännössä sanoin, ettei tainnut osua ja heippahei!

Olen nyt huomannut naisen muutamaan otteeseen käyvän vilkaisemassa profiiliani ja on alkanut mietityttämään että toiminko väärin hylätessäni naisen nopeahkosti syystä ettei vastannut puhelimeen tai laittanut selittävää viestiä asiasta.

Niin en tiedä sääntöjä, mutta mielestäni tein ihan oikeutetusti vastapuolen käyttäydyttyä huonosti, mielipiteitä?. M25

8

95

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vara-Mara

      No jos ei kiinnostanut kovin paljon sua, niin ei kai sillä niin väliä. Itse olisin ehkä kokeillut viestillä välissä tavoittaa, ei kaikki aina pysty vastaamaan koska tahansa. Eikä ehkä riitä muisti tai tavat palata asiaan pikapuoliin.
      Mutta yleensä kyllä kiinnostuneet naiset ottavat yhteyttä takaisin aika nopsaan.

      • Nainennnnnnnnnnn

        "Mutta yleensä kyllä kiinnostuneet naiset ottavat yhteyttä takaisin aika nopsaan. "

        Totta kiinnostunut nainen todellakin ottaa nopeasti yhteyttä selittelyjen kera mikäli noin kävisi. Hiukankaan ihastunut nainen suorastaan päivystää puhelimella tavoitettavissa.


      • adfgag
        Nainennnnnnnnnnn kirjoitti:

        "Mutta yleensä kyllä kiinnostuneet naiset ottavat yhteyttä takaisin aika nopsaan. "

        Totta kiinnostunut nainen todellakin ottaa nopeasti yhteyttä selittelyjen kera mikäli noin kävisi. Hiukankaan ihastunut nainen suorastaan päivystää puhelimella tavoitettavissa.

        juu noin on. ei vaan saanut sanotuksi ja halus susta eroon omasta mielestään siistillä tavalla.


    • xena-183

      Toimit omalla tavallasi ja niiden fiiliksien mukaan, jotka sinulle tilanteesta tuli. Toimit siis oikein. - Saattaa olla, että nainen ei vain enää muista sun profiilin nimimerkkiä ja siitä syystä haun kautta osuu sun profiiliin aina silloin tällöin. - Mut eihän mikään estä sinua laittamasta vaikka Treffipuolen kautta vielä yhtä viestiä missä kysyt suoraan, että tuliko teille väärinkäsitys, vai eikö tällä kertaa vain kiinnostanutkaan tavata enempää. - Loppuu sitten ainakin epätietoisuus :)

      • Elämässä sattuu

        Suoran kysymyksen kannalla minäkin.


    • 19+1

      Ehkäpä sillä oli uutena vuotena uutta sutinaa, josta ei sitten tullutkaan mitään ja nyt käy katsomassa profiiliasi.

    • älä soita enään..

      Jos soittaa, mut toinen ei vastaa tai soita takas niin se on selvä merkki et toista ei kiinnosta. Eli ei sitä naista kiinnosta oletko elävä vai kuollut!

    • ~cissi~

      Mun mielestä et toiminut väärin, mutta ilmeisesti oot alkanut katua, kun asiaa mietit.

      Profiilin kuikuilu on vaan pikku kiusaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      1840
    2. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1763
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      1754
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      255
      1437
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1382
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      486
      1008
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      960
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      907
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      237
      901
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      861
    Aihe