Miehet ovat yksinkertaisesti joko heteroita tai homoja. Ei miesten kohdalla voida puhua bi-seksuaalisuudesta, vaikka asiaa kaunistellaan hyvinkin paljon. Vaikka tunnepuoli (romanttiset tunteet) kohdistuisi miten paljon hyvänsä naispuolisiin, niin silti kyseiset miehiä eroottisesti ajattelevat miehet, ajattelevat eroottisesti vain miehiä, toisin kuin jotkut naiset, jotka voivat aidosti ja kausiluontoisesti kokea eroottisia tunteita kumpaakin sukupuolta kohtaan. ETTÄ NÄIN.
BI-SEKSUAALISUUDESTA
14
110
Vastaukset
- poikkeus vahvistaa s
Pystyisin panemaan miestä, mutta en voisi rakastua mieheen. Naisen kanssa molemmat voivat tapahtua.
- samseame
Et ole ainoa
- Pertti Perusjanari
Etpä paljon jaksanut perustella.
- hahmotelma
Havaintoja itsestäsi?
- Sad But True
Kuvittele olevasi ''bi'' mies ja ajattele toista miestä alasti. Eikö tunnukin hyvältä? Ajattelet samaa miestä varmasti seuraavana päivänäkin. Ja sitä seuraavana. Ja niin edelleen. Yllättäen jokin päivä huomaat, että et ajattele muita kuin miehiä, sinulla seisoo miehiä katsellessa. Yrität epätoivoisesti luoda mielikuvan alastomaan naiseen, mutta et kiihotu samalla tavalla kuin olet joskus saattanut eli sinulla ei seiso. Pystyt toki harrastamaan naisen kanssa seksiä, mutta se ei tarkoita, että kiihottuisit siitä yhtä paljon kuin seksistä miehen kanssa. CASE CLOSED.
- ?
Eli olet nyt sitten homo?
- Leukasi murran xD
Omasta kokemuksestani voin sanoa, että bi-seksuaalisuus voi olla hyvin todellista miehilläkin. Mies voi haluata olla parisuhteessa naisen kanssa, perustaa perheen ja elää päällepäin heterona, mutta silti tuntea vetoa miehiinkin ja haluta joskus seksiä miehen kanssa. Mies saattaa olla onnellinen, jos nainen joskus antaa miehen fantasioida seksin aikana toisista miehistä ja he yhdessä tekevät asioita, joista mies nauttisi toisen miehen kanssa. Jos mies on todella rohkea ja sopiva toinen mies löytyy, hän saattaa joskus jopa antaa naisen katsella itseään sängyssä toisen miehen kanssa.
Miks sä puhut asioista, joista et mitään tiedä? Pelkäätkö omaa bi-seksuaalisuuttasi tai homouttasi? - ...
''Pystyisin panemaan miestä, mutta en voisi rakastua mieheen. Naisen kanssa molemmat voivat tapahtua.''
---------->
''Pystyt toki harrastamaan naisen kanssa seksiä, mutta se ei tarkoita, että kiihottuisit siitä yhtä paljon kuin seksistä miehen kanssa. CASE CLOSED.''
Mielenkiintoista... - Hmm...
Vaikuttaa ilmeisen selvältä, että aloitus on provo.
- ...............
Tunnen yhden "bi"-miehen joka oli ottanut lomallaan 98 kuvaa vähäpukeisista miehistä ja kaksi kuvaa vähäpukeisista naisista. Eiköhän se kerro kaiken.
- . . .
Varmasti se kertoo kaiken, että sinä tunnet yhden bi-miehen.
- Daa
Kertoo, kiinnostus toteutuu kuitenkin tekoina. Eiköhän naisista enimmäkseen kiinnostunut ota enemmän niitä kuvia naisista. (:
- Mies1985
No kyllä miesten kohdalla voidaan puhua biseksuaalisuudesta mutta toisaalta mitä väliä on sellaisilla miehillä jotka revittelevät anustaan toisilleen? Mielestäni pitäisi puhua vain suht normaaleista miehistä ja nuo eivät siihen luokkaan kuulu.
Minä esim.uskon että vaikka olen heteromies, ei minulle tuota yhtä paljon ahdistusta nähdä alaston mies kuin normaalille naiselle. Kuitenkin jos joutuisin harrastamaan seksiä miehen kanssa niin varmaan harkitsisin itsemurhaa jälkeenpäin. Teininainen saisi ahdistella.- Entäs itse?
No sinulla ei ole pahemmin varaa puhua normaaleista miehistä, kun itse olet mitä olet. Koska viimeksi runkkailit metsän keskellä, tai harrastit nettiseksiä murrosikäisen peruskoululaisen kanssa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242124Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352028Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2111818Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2581496Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341399Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5481156Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50998Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115937Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse348929