uusi tyttöystäväni on vain 154 senttiä, yhdessä liikkuessa tuntuu, että häneen suhtaudutaan kuin lapseen koon takia. vaikka ikää melkein 40 vuotta. Mitä pitäs tehdä? itsekin ajattelen välillä niin.
Kääpiökokoinen nainen
7
358
Vastaukset
- Helper
Oli päätöksesi mikä tahansa... Älä mainitse sanallakaan tyttöystävällesi hänen pituudestaan. Itse olen pari senttiä alle 170 cm mies ja jos joku minulle siitä sanoisi, ja erityisesti jos sen sanoisi joku läheinen niin se tuntuu erittäin ikävältä ja sitä tuskin haluat hänelle.
Ja ei 154cm nyt mikään kääpiö ole jos 165cm on naisten keskipituus suomessa.. Lyhyehkö kyllä. - xD
Nyt tuli kyllä kahvit näytölle.
Olen itse pari senttiä tota mimmiä pidempi enkä ole koskaan kokenut olevani edes pieni :D Muhun ei kyllä kukaan suhtaudu kuin lapseen mutta ajatuksena se vois olla ihan hauskaakin joskus.
Mitä pitäis tehdä? Rakkautta ja substraalia vaikka jos se siitä vähän kasvais.
Sori, ei voi olla nauramatta. - 7+18
154 senttiä on sun mielestä kääpiö? Menes ny jo.
- e56k7ury6iulti
Itse taidat olla joku ihme kirahvi ja vielä tyhmä sellainen.
Kellä nyt naisen pituus kiinnostaa. Hunsvotti-Heikki olisi sentään valittanut vaikka tisseistä mutta ei, Pienikullinen kirahvi haukkuu naistaan kääpiöksi.
Eikös kääpiöt ole metrin mittaisia muutenkin. - niia-Liia
Kääpiötä on vain saduissa... Eli onko sulla siis mielikuvitus tyttöystävä?
- Pitkähän se on
Mitä pitäis tehdä? No koitappa vaikka venyttää sitä lyyliäs... hei haloo pituudelle ei voi minkään..
Ja sitä paitsi ei se edes ole mikään kääpiö, ellet itse ole pari metrinen, niin pituus ero voi silloin tuntua suurelta.
Ajattele asia toiselta kantilta, hänhän on pieni ja ketterä tiiä mitä kaikkea pääset hänen kanssaan toteuttamaan kun liikkuu kuin kissa eläin :-) - what the...
Kääpiö nimitys on loukkaava,oikea termi on lyhytkasvuinen.Ja lyhytkasvuisuuden raja on aikuisella alle 140 cm.Taitaa olla melkoinen hongankolistaja tämä aloittaja ja vielä helvetin tyhmä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1171869Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101768Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1141766Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561439Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341383Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4861016Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50962Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115908Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237902Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347864