Mitä mieltä olette?

Olen reilun vkon ajan pitänyt yhteyttä yhden miehen kanssa, jonka tapasin treffipalstalla. Ollaan tosi paljon yhteydessä päivittäin, tekstareita, viestejä treffipalstan kautta ja puheluita. Tapaaminen on myös jo sovittu. On oikein fiksu ja aikuinen, eikä vaikuta yhtään millekään pelimiehelle, päinvastoin!
Nyt huomasin että tämä kyseinen mies latailee uusia kuvia treffipalstalle..olenko minä vain liian herkkä ja vainoharhainen?
9167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei ole sinusta kiinnostunut.

Äänestä

Oot liian herkkä.. ettehän te vielä seurustele. Kommentoi asiaa vaikka "kiva toi uusi kuva minkä laitoit" ja katso mitä vastaa :) Onnea peliin!

Äänestä
  • Paitsi että lähetti minullekin sen kuvan, että olen nähnyt sen. Mutta kaipa tässä vaan jäitä hattuun laitettava!

    Äänestä

  • Kokkö kirjoitti:

    Paitsi että lähetti minullekin sen kuvan, että olen nähnyt sen. Mutta kaipa tässä vaan jäitä hattuun laitettava!

    Ei tosiaan kannata vetää mitään johtopäätöksiä tuossa vaiheessa noin pienestä asiasta. Vasta yhteinen päätös seurustelun alkamisesta alkaa sitten oikeasti olla sitova suhteessa muihin ihmisiin.

    Tässä ollaan tietysti aina sen asian äärellä, mitkä ne itse kunkin odotukset ja tunnetilat ovat kulloinkin. Jollakin saattaa olla suuret odotukset toisen suhteen jo ennen ensitreffejä, kun taas toinen saattaa suhtautua asiaan paljon rennommalta pohjalta, vaikka sinänsä toista pitäisikin ihan potentiaalisena kumppaniehdokkaana. Sanoisin jopa, että osa porukasta ei tarkoituksella halua nostattaa omia odotuksiaan alkuvaiheessa, vaan pyrkii suhtautumaan mahdollisimman neutraalisti. Toisin sanoen siis katsoo rauhassa, miltä oma tunnetila alkaa vaikuttaa sitten treffien (tai parien) jälkeen. Siihen saakka pitää profiiliaan kuten ennenkin ja mahdollisesti tutustuu muihinkin. Vasta, kun tunnetila alkaa osoittaa erityisiä merkkejä tietyn ihmisen suuntaan, alkaa vaihe, jossa muut tutustumiset jätetään. Tämä voi tosiaan tapahtua hyvinkin eri tahdissa ja eri tavalla. Kullakin on omat mietteensä ja tunteensa.

    Nämä ovat siis tosiaankin hyvin yksilöllisiä asioita. Eipä sitä voi toisen tunnemaailmaan koskaan sukeltaa ja oikeasti ymmärtää, mitä siellä tapahtuu ja missä tahdissa.

    Äänestä

No jos oikein innostuu toisesta niin ei se laittais uusia kuvia sinne julkiseen profiiliin. Mutta toisaalta ei pitäisi ottaa liian vakavasti jos ei ole tavannutkaan

Äänestä

Niin. Kun ollaan pidetty viikko yhteyttä eikä ole vielä kertaakaan livenä tavattu, niin kyllähän miehen pitäisi jo poistaa profiilinsa ja olla kirjoittelematta muille potentiaalisille. Tehän olette käytännössä jo melkein naimisissa!!!1111

Äänestä

Jos sieltä tulee sellaista tekstiä, että vain sinä olet aatoksissa koko ajan tai vastaavaa, niin ei kovin luotettavalta vaikuta. Muuten tuosta ei varmaan mitään erityistä voi päätellä.

Äänestä

Minäkin olen kiva ja mukava mies. mikset mun ilmoituksiin vastaa. Ja minä en lataile uusia kuvia minnekkään jos on treffit sovittuna.

Äänestä

Niin kauan kun ette ole mitään sopineet, että josko katotaan ihan vaan kahdestaan niin tämän kaltaiset "johtopäätökset" kannattaa ihan suosiolla jättää tekemättä, siinä kun kiusaa vaan itseään (ja hyvällä todennäköisyydellä pilaa mahdollisen orastavan suhteen epäluuloillaan ja ennakkoasenteillaan).

Jos asia kiusaa sinua ja olet tosissasi kiinnostunut tästä miehestä niin ehdota kaverille profiilien poistoa. Sen jälkeen kun siitä sovitaan niin eipä ole enää kummallakaan asiaa siellä ruveta pyörimään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kokkö kirjoitti:

Olen reilun vkon ajan pitänyt yhteyttä yhden miehen kanssa, jonka tapasin treffipalstalla. Ollaan tosi paljon yhteydessä päivittäin, tekstareita, viestejä treffipalstan kautta ja puheluita. Tapaaminen on myös jo sovittu. On oikein fiksu ja aikuinen, eikä vaikuta yhtään millekään pelimiehelle, päinvastoin!
Nyt huomasin että tämä kyseinen mies latailee uusia kuvia treffipalstalle..olenko minä vain liian herkkä ja vainoharhainen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu