olen parissakymmenissä oleva nainen joka mielisi kesätoiksi rautakaupan varastolle töihin, onko alalla miten paljon naisia ja miten työnantaja suhtautuu kun työnhakija onkin nainen ? tyhön kuuluu ilmeisesti tavaroiden nostelua ja jonkin verran trukilla ajoa??
nainen kesätöihin varastolle ?
4
178
Vastaukset
- wink...
On varastossa naisia. Esität vaan innostunutta ja et meikkaa liikaa etkä käyttäydy/näytä kuin Barbie. Pojat/Miehet on mielissään kun saavat silmäniloa. =)
- unohtui...
Vähän riippuu varastosta, rautakaupassakin osa tekee toisia hommia ja toiset ajaa trukilla, joten mitään ei voi sanoa varmaksi. Tavaran lemppailua voipi olla. Säkit painaa 25kg/kpl. Nyt salille huhkimaan niin duunikin on kevyttä kesällä.
- kjuklhgjghjg
Kaikki tuo on totta, mutta kahdessa viimeisessä lauseessa on ristiriita.
Tosin uskoisin, että RAUTAkaupassa osattaisi arvostaa käytännöllisyyttä ulkonäön suhteen. - utelias.-
unohtui... kirjoitti:
Vähän riippuu varastosta, rautakaupassakin osa tekee toisia hommia ja toiset ajaa trukilla, joten mitään ei voi sanoa varmaksi. Tavaran lemppailua voipi olla. Säkit painaa 25kg/kpl. Nyt salille huhkimaan niin duunikin on kevyttä kesällä.
minkämoista palkkaa maksavat?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1201924Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1251818Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101778Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561454Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341386Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4961038Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50969Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237915Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115912Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347874