Miesystäväni ilmoitti tällä viikolla, että on ihastunut vanhaan tuttuunsa ja haluaa lopettaa suhteemme. Yhdessä olemme olleet pari vuotta, uuteen naiseen mies on ollut nyt viikon ihastunut.
Suhteemme on toiminut erittäin hyvin, mitään ongelmia ei ole ollut - ei miesystävänikään mielestä. Kun kysyin selitystä, mieheni sanoi: "että hänestä vaan tuntuu siltä, että uusi kortti on katsottava." Sanoi myös ettei hänestä ole pettämään ja pitämään rinnakkaissuhdetta selkäni takana. Rehellistä toimintaa kyllä, mutta miten joku voi toimia noin tunteen viemänä?!
Olen kysynyt häneltä useaan otteeseen, että oletko nyt miettinyt loppuun asti - samaa ovat kysyneet hänen muut läheisensä. Aina vastaus on sama: "en ehkä ole miettinyt loppuun saakka, mutta nyt tuntuu tältä." Mistään teinirakkaudesta ei ole kyse; itse olen 35-vuotias ja mies 48.
Onko kenellekään muulle tapahtunut tällaista? Olen niin puulla päähän lyöty tästä että kuulisin mielelläni muiden kommentteja. Ymmärtäisin paremmin jos meillä olisi ongelmia, mutta päinvastoin - suunnittelimme vielä vähän aikaa sitten yhteistä lomaa kesäksi, yhteenmuuttoa ja jopa naimisiinmenoa..
Ero kuin saippuasarjasta
Niin suruisa
1
167
Vastaukset
- juupelisjuu
Ole tyytyväinen miehen rehellisyydestä, älä jää häneen kiinni. Anna mennä.
Uusia tuulia kohti vain! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse704505Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053759Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1193412Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.351958Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691911Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.881202- 93965
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.125922- 55905
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25827