EPÄONNISTUJAT KATALAINEN JA JURPPILAINEN !

http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2012/01/sampp_piti_odotetusti_suomen_luottoluokituksen_aaassa_3174156.html

Tenavatähti katalainen ja tutti jurppilainen ovat tehneet, hartiavoimin töitä saadakseen Suomen luottoluokituksen putoamaan, mutta AAA;ssa se vain keikku edelleen, meinaan tuo luottoluokituksemme !
Taitavat nuo jurppilainen ja katalainen olla niitä Kekkosen Urhonkin kiroamia TUNAREITA, joilla mikään ei onnistu, ei edes sabotaashi!


Late Lapista. SSSS Ry!
769
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kyllä ne AAA:t siitä tippuu kun B-luokan hallitus tekee A-luokan töppäyksiä.

Äänestä

Minusta nyt ollaan veitsen terällä, voi olla (toivottavasti) että taloudessa synkimmät pilvet yltämme väistävät meidät hiuksen hienosti.

Hallituksen pahin moka, siis ei se ole enää moka se on rikos, on ollut energian hinnan korottaminen pilviin jotta tässä maassa ei mitään kannattaisi enää tuottaa saati kuluttaa. Ehkä me senkin vielä kestämme, ja maksamme vielä uudelleen vieläkin suuremmat "sotakorvaukset", mutta nyt emme vain oikein tiedä, kuka ne lopulta perii.

Suomen kansa on sitkeä vastustaja, talvisodassa painoi naapuri päälle, nyt oma hallitus vieläkin säälimättömin.

Äänestä
  • Miten se Kreikan lainaneuvottelujen uutinen on mennyt ohi Suomen uutisien? "Journalis Times" tiesi, että neuvottelut seisoo rahottajien kanssa.

    Hyssytelläänkö ja pimitetäänkö ko uutinen tahallaan maassamme? Muutenhan Saulin äänet voivat laskea.

    Laskuhan on Suomelle yli 20 miljr. ja korkojen kera. Katainen on luvannut vielä lisää.

    Äänestä

  • "mummeli;; kirjoitti:

    Miten se Kreikan lainaneuvottelujen uutinen on mennyt ohi Suomen uutisien? "Journalis Times" tiesi, että neuvottelut seisoo rahottajien kanssa.

    Hyssytelläänkö ja pimitetäänkö ko uutinen tahallaan maassamme? Muutenhan Saulin äänet voivat laskea.

    Laskuhan on Suomelle yli 20 miljr. ja korkojen kera. Katainen on luvannut vielä lisää.

    Mummeli taisi osua jällleen kerralla nappiin ! saulin pönkittämiseksi huonoja uutisia sensuroidaan jo mediassakin !
    sauli on muuten muuttumassa lapsukaiseksi jälleen, kuten kaikki vanhuuttaan, saulin lapsellisuus on jo siinä vaiheessa jotta ukko on jo ostanut pleikkarin, jota Jenninsä kanssa pelailee ahkerasti!
    Onkin kuulemma joku uusi vempain, sitä ohjaillaankin kropan liikkeillä!


    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

Katainen on tullut suomalaisille veronmaksajille hyvin kalliiksi.
Hän on aiheuttanut kymmenien miljardien laskun suomalaisille veronmaksajille.
Kun euroopan unioni kaatuu ja maa toisensa perää luovuttaa, niin Katainen yksin suurella äänellä toitottaa, että minä tulen ja pelastan eu:n.
Samalla Katainen uhkaa ja syyttää suomalaisia, että sitä rahaa on nyt löydyttävä sinne eu:hu, se on meille kunnian kysymys, että me pelastamme vaikka yksin eu:n.
Kataisen talouden hoito vaikuttaa olevan sellainen, että mies vaatii ja uhkailee suomalaisia ja kun hän on saanut miljardien apupaketin eu:lle ja rahat katoaa eu:hun, niin sen jälkeen ne rahat ovat, kuin niitä ei olisi koskaan eu:lle maksettu, ne unohtuvat ja taas Katainen vaatii lisämiljardeja eurooppaa ja sama toistuu.

Suomen kannattais liittyä Venäjää, ei asiat voi mennä huonompaan suuntaan, vaikka suomi eroais eu:sta ja liittyis Venäjään.
Jos kerran tämä eu liitto on muka hyvä, niin miten osa kansasta on nollatuloisia.
Kataista ei pätkääkään kiinnosta suomalaisten hyvinvointi, ainoastaan eu:n rahoittaminen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Late Lapista. kirjoitti:

http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2012/01/sampp_piti_odotetusti_suomen_luottoluokituksen_aaassa_3174156.html

Tenavatähti katalainen ja tutti jurppilainen ovat tehneet, hartiavoimin töitä saadakseen Suomen luottoluokituksen putoamaan, mutta AAA;ssa se vain keikku edelleen, meinaan tuo luottoluokituksemme !
Taitavat nuo jurppilainen ja katalainen olla niitä Kekkosen Urhonkin kiroamia TUNAREITA, joilla mikään ei onnistu, ei edes sabotaashi!


Late Lapista. SSSS Ry!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu