Mitä ajattelet jos mies on luonteeltaan hyvin kiltti ja tunteellinen?
Sinkkunainen
Ratikkakuski.
16174
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
No riippuu kai onko mies sellanen että säikähtää jos prkle sanotaan ilmoille (harvoin itse käytän mut jos käytän, niin syy siihen on hyvä) Tai itkeekö vuolaasti jokaisesta pienimmästä asiasta. Ei mies kuitenkaan minua "pehmeämpi" saisi olla.
Tietysti tunteellisuus on hyvästä jos osaa myös sen ilmaista sanoiksi ja kiltteys vaikuttaa minuun positiivisesti, kunhan kiltteys on pyyteetöntä eikä takana kummittele oma etu.
Mut pääsääntöisesti minulle tuo puree, silti tosi vaikee kysymys :)
Olen erittäin kiltti ja tunteellinen mies.
Itku on hyvin herkässä kun kuulen sovinistisen vitsin.
Katson miellelläni rakkauselokuvia ja ryntään parkuen paikalle, jos naisia kiusataan.
Kamumies.
" Tietysti tunteellisuus on hyvästä jos osaa myös sen ilmaista sanoiksi ja kiltteys vaikuttaa minuun positiivisesti, kunhan kiltteys on pyyteetöntä eikä takana kummittele oma etu."
Just joo. Mutta onko tullut mieleesi miteen keskenään ristiriitaiset nämä luonnehdintasi ovat. Ytäältäältä oikeasti ja pyyteettömästi kiltti mies jolla siltikin on myös jotain annettavaakin.
Eikö se ole jokseenkin varma asia että oikeasti ja pyyteettömästi kiltti mies tulee hyin pian joka suhteessa niin tyhjäksi kupattua ja hyväksi käytettyä, että ei hänenlaisellaan voi olla enää mitään annettavaa muuta kuin tämä oikeasti ja pyyteettömästi kiltti luonne, joka tuskin sellaisenaan ja pelkkänä asiana ainakaan naisiin paljon vetoaa.
En koskaan voisi vaatia naiselta mitään.
Jos joskus naisen saan niin kunnioitan häntä kaikin tavoin.
En ikinä sanoisi mitään vastaan ja tekisin kaiken mitä hän pyytäisi.
Meh, huonoa trollia.
No jos oikeasti mietitään, niin joku dominoiva nainen saattaisi pitää. En kyllä tunne ketään sellaista, haluaako ne kuitenkin vähän vastusta? Että taistelun jälkeen nainen on kuitenkin voittaja?
Ei ole.
Olen sen luonteinen mieshenkilö, että en vaan kestä jos naista kohdellaan huonosti.
Entä jos naisella olisi vaikka ulostusfetissi ja hän haluaisi ulostaa naamallesi?
Kuten sanoin.
Olen valmis palvelemaan naista.
Itse en vaadi mitään.
Aivan. Tällaisia ne naiset ovat, usein hyvin raakoja brutaaleja ja primitiivisiä.
Sain tästä viestistä jostain syystä erektion, plussa siitä.
taitaa olla Miehen logiikan perushenkilöstöä. Tekee näköjään mieli trollata aidan toisellapuolella :=)
No on tosiaan jollakulla viitseliäisyyttä... ;)
Kas, kylähullu nimimerkkikaimanihan se täällä rellestää. ;-)
Olen tuo, mikä epäili äsken Miehen logiikka -yhteyttä. Siellä palstalla taitaakin olla vakiohupina kirjoitella toistensa nikeillä ( - rekatut) ja arvailla sitten kuka kukin on vai.. :) Lopputulos molemmissa lienee sikäli yhdenmukainen, että molemmissa määrävälein näkee voipuneen huokauksen: "..surkea palsta 8("