Hesalaisten ajatuksen juoksu

Jos haluat elaa

Jaljempana olevan linkin takaa olevassa keskutelussa on nimimerkilla omanlainen tallaaja kirjoittanut paakaupunkiseudun asukkaiden tavasta hoitaa omia velvollisuuksiaan kuten perehtymista meidan ja euroopan tyolaiskansan asemaan nain presidentin vaalien alla.

Harhakuvitelmaa on ettei Niinisto joka gallupeissa olisi voittaja ole 3000-5000 euroa ansaisevien asialla vaan niiden joiden tulotaso on vahintaan 55000 euroa.

Yrita vaittaa vaaraksi (anteeksi nappaimiston) ettei Niiniston paastessa pressaksi tule diktaattorien hallitsema suomen maa jota se nytkin on.

Jokaisen suomalaisen tulisi lukea keskustelun aloitus ja sen kommentit eika menna vaaliuurnille mielikuvien ja ehdokkaan lipevan kaytoksen takia jossa jopa toditettavasti jattimaisia valheita on tullut esiin.

Lue ja ymmarra miksi ensimmaista kertaa suomen historiassa on tyolaiskansan tulevaisuus vaakalaudalla.

Tarkeinta on se miksi Niiniston ei tulisi paasta presidentiksi on se etta presidentin tehtaviin kuuluu viime kadessa lakimuutoksien hyvaksyminen lainojen takaajana ilman vakuuksia EUn kriisilainoissa.

http://keskustelu.suomi24.fi/node/10363579 tama keskustelun otsikko on maailman menoa palstalla myos nimella Niinistoa kannataisi vain 2%n aanestaa presidentiksi.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

        Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
        Kotimaiset julkkisjuorut
        117
        1897
      2. Stepuli itkee facessa

        Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
        Kotimaiset julkkisjuorut
        118
        1786
      3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

        Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        210
        1771
      4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

        Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        256
        1446
      5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

        Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        134
        1385
      6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

        Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
        Maailman menoa
        488
        1026
      7. Minä menetän sinut kokonaan

        Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
        Ikävä
        50
        966
      8. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

        Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
        Maailman menoa
        237
        913
      9. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

        Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
        Kotimaiset julkkisjuorut
        115
        911
      10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

        Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
        Maailman menoa
        347
        869
      Aihe