Olen miettinyt kärsinkö sitoutumiskammosta jo jonkun aikaa vai panikoinko vain kokemuuttani. Olen 20-vuotias ja kokemusta ei ole minkään suhteen mitään. Olen myös todella huono ihastumaan kehenkään, joka tuottaa ehkä hieman ongelmia koska ihastukset kestävät myös kauan.
Kun joku on sattunut kiinnostumaan meikäläisestä, pakenen etenemisen suhteen todella nopeasti, kun koen asian jollain tavalla vaikeaksi. Jotenkin tuntuu ettei pysty etenemään ja tuntuu myös, että olisi tyhmää selittää ettei oikein osaa kun ei ole kokemusta kun muilla sitä tuntuu olevan suhteitten suhteen.
Itsetuntoni ei ole parhaassa jamassa, mutta ihan siedettävässä nykyisin. Jotenkin ajatus myös siitä, että joku voisi oikeasti pitää minusta tuntuu hassulta kun olen yleensä se porukan huumorihemmo. Muutenkin löytyy hieman poikamaisuutta ja lapsenmoisuutta, joten en tunne olevani aina mitenkään kovin tyttömäinen.
Mietin aina välillä miten olisi kiva olla suhteessa, olisi joku ketä halaisi huonono päivänä, voisi jutella maasta taivaaseen eri asioista, voisi hassutella tai olla vain ja ihmetellä elämää. Näiltä näkymin en ole vain koskaan pääsemässä sinne asti... Toivottavasti tästä saa jotain tolkkua :D
Sitoutumiskammo?
1
85
Vastaukset
- messor
Kyllä sinusta varmasti moni pitää jos olet huumorihemmo. Ja moni näemmä
haluaisi olla kanssasi. Ehkä pelkäät että nämä ihmiset eivät tajua
millainen käsitys sinulla oikeasti on parisuhteesta, jos se on erilainen
kuin kavereillasi. Ajattelet että mies haluaa sinusta nimenomaan sitä mitä
kaverisi ovat poikaystävilleen.
Jos ympäsilläsi on vain "tyttömäisiä" naisia niin ehkä arastelet sitä
että et ole itse sellainen tai että et parisuhteessa toteuttaisi
sellaista roolia kuin nämä kaverit ympärilläsi. Heitetään vaikka että
nämä kaikki kaverisi tykkäävät poikaystäviensä kanssa puhua vaikka
sisustamisesta, ja sinä itse pidät asiaa vieraana, ja et niistä innostu,
ja sitten ajattelet että et olisi oikeasti "hyvä tyttöystävä" tai että
olet jotenkin outo.
Et sinä ole mitenkään outo, sinulla vain sattuu olemaan se tuttavapiiri
mikä on ja johon vertaat itseäsi. Tuttavapiiriä voi olla
vaikeaa/vaivalloista vaihtaa tai laajentaa. Aina voi tietysti katsoa mitä
eteen tulee ja nähdä toisenlaista elämää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1121814Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101754Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1121728Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541434Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341380Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii483998Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50955Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115903Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237894Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347858