työttömät nykypäivän sankareita?
Ovatko
8
<50
Vastaukset
- työtön?
olen monte
- Hurrit pois
Jokainen työtön ken aiheuttaa hurreille saman minkä he työttömille on suomalaisuuden sankari!
- !!!!!!!!!!
Sinä olet yksi hyvä esimerkki!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- zisel
Juu, tuli heti tää mieleen: http://www.youtube.com/watch?v=OW-QaSndgcA
Olen työtön, olen työtön, olen työtön, olen työtön
Asfalttia riittää niinkuin tehtaan liukuhihnaa
ja päivä on pitkä jos vain katuja mittaa
kasassa jos kestät näin pakko tehdä on
kun on rahaton
herrat vain yhteen käsiä hieroo
niillä aivojen paikalla on mätä liero
ne vaan sanoo sori aika on ankeaa ja kauppa kankeaa
mutta ankeempaa on vielä työttömän päivä
kun elämänilosta on pelkkä häivä
Perkele
Olen työtön
Avustusta saa kakskytseittemän markkaa
kuka piru niillä elää sen täytyy olla tarkka
eihän se riitä ei siis mihinkään ei siis mitenkään
valtio työttömille korvausta antaa
joista monet kaiken viinakauppaan kantaa
ja rahat palaa isoon kirstuun ain
ne on lainaa vain
työttömän päivä on yhtä piinaa
siksi moni meistä juo niin paljon viinaa
Perkele
Olen työtön
Työttömien armeija vaan alati kasvaa
ja eduskunta jauhaa aina samaa paskaa
jossain on vika ja se ei ole meissä
vaan vika on heissä
kuulkaa siis herrat jos ei pian löydy työtä
niin hallitus ei istu enää kovin montaa yötä
mikään ei nyt ole mahdotonta meitä on niin monta
Irwinkin laulaa ihan nappiin sattumalta
haistakaa paska koko valtiovalta
Perkele
Olen työtön - =_=
ei nyt eletä markoilla.
- zisel
Sano Pellelle että päivittää biisinsä.
- kaarne
Ei työttömyys riitä sankaruuteen mun mielestä.
Mutta jos kestää työttömyytensä katkeroitumatta, kyynistymättä ja syrjäytymättä, ehkä jopa löytäen mielekkyyttä elämästään, niin sitten voisi semmosen arjen sankaruuden ainekset olla kasassa. Esimerkiks.
Monille työssä käyvillekin voisi asettaa samat määreet arjen sankaruuden kriteereiksi :-) - työtöntyönsankari:))
KIITOS :))))))) hienosti oivallettu näkökulma, sieltä suunnalta löytyy siis luovuutta :)))) ja positiivisella asenteella pohtia asioita :))))
Olen kyl ennenkin digannut sun mielipiteitä :))))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1221945Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1261852Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101789Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561458Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341390Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5041060Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50970Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115914Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347875