Kapitalismi tullut tiensä päähän!

Nyt on Suomijupeilla kova paikka edessä! Jos ei porvarisika vihdoin viimein taivu JÄRJEN ÄÄNEEN niin pian alkaa päitä putoilla:


http://www.jippii.fi/uutiset/kotimaa/?aid=133124
2148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lisää siirtolaisia - tekemään paskahommat.

Suomalainen on niin viisas että elättää itsensä, ja vielä laiskimmat siirtolaisetkin todella hyvin.

Äänestä

Yksi Nieminen ei kapitalismia kaada :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Antifasisti kirjoitti:

Nyt on Suomijupeilla kova paikka edessä! Jos ei porvarisika vihdoin viimein taivu JÄRJEN ÄÄNEEN niin pian alkaa päitä putoilla:


http://www.jippii.fi/uutiset/kotimaa/?aid=133124

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu