Arhinmäki ja Urpilainen nostivat bensan hintaa

He ovat hallituksessa ja haluavat köyhien köyhtyvän lisää.
576
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Audit kyllä kelpoo kun sinä vaan maksat Arhiksen polttoaineet.

Äänestä

Päin vastoin. Arhinmäki tekee hartiavoimin töitä sen eteen, että Suomen työväestöllä, kansalla olisi rahaa millä ostaa sitä bensaa , käydä töissä ja saada siitä vielä muutakin, kuin luun käteensä.

Me emme ala äärioikeiston ilmaiseksi orjatyövoimaksi, mikä on Petosjytkyjen=Persut=Kokoomus tavoite.

Edelleen 2 miljoonaa syrjäytettyä, yli miljoona suomalaista köyhyysrajan alapuolella, suurtyöttömyys. Petosjytky löhnöttää lahnana oppositiossa ja valevastustaa muka kaikkea, muttei tee millekään mitään.

Yhtään vaalilupausta eivät ole pitäneet, ei ole ollut tarkoituskaan, eivätkä tule pitämään. Petosjytky on niin nähty ja läpimädäksi havaittu.

Nyt on Vasemmiston Nousun aika. Arhinmäki etenee lujaa, kuin luotijuna ja tekee kaikkensa Suomen työväestön eteen, hän ansaitsee voiton.

Äänestä

Ei köyhillä yleensä edes autoa ole.

Äänestä

Kuka hullu tankkaa näin kallista bensaa? 1.729 €/litra

Polttoaineen hinta hipoo Suomessa jälleen ennätyslukemia, kiitos vuodenvaihteessa tapahtuneiden veronkorotusten.

E10-polttoaineen keski-hinta koko maassa on noin 1,6 euroa litralta. Kalleimmillaan E10 on jo viime kesän ennätyslukemissa, 1,689 euroa/litra.

Bensan verotusta kiristettiin vuoden vaihteessa. Muutoksen vaikutus bensiinin litrahintaan oli noin kolme ja dieseliin noin 12 eurosenttiä. Kun vielä joulunalusviikolla dieseliä tankattiin kalleimmillaan 1, 489 hintaan, nyt kallein diesel maksaa 1,659 euroa litralta.

Hintatietoja on kerätty alaa seuraavien tankkaus.com ja polttoaine.net-palvelujen tietojen pohjalta.

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2012/01/1477082/kuka-hullu-tankkaa-nain-kallista-bensaa

Äänestä

Bensan hinta on jo epäinhimillisellä tasolla suhteesa normaali tuloihin saatika pienituloisille !

Veroa tuosta on ainakin puolet, kiitos suomen hallituksen.

Eikö olisi syytä saada jo sellaisia autoja markkinoille, jotka liikuvat vaivattomasti pitkiä matkoja kertalatauksella.

Tästäkin saamme kiittää päättäjiä, että muutosta ei tapahdu. Päättäjämme suosivat isoja ölyjättejä vain.

Minä äänestin oikein.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


äänestit väärin kirjoitti:

He ovat hallituksessa ja haluavat köyhien köyhtyvän lisää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu