Nainen vanhempi+kehittyneempi - voiko tulla mitään?

juniori-.-

Moro. Olen 16-vuotias poika ja mulla on ollut pientä säädönpoikasta vuotta vanhemman tytön kanssa. Itseasiassa hän on yli 1,5vuotta vanhempi eli kun täyttää 18, olen itse vielä 16 pitkäänkin. Joo, ikä on vaan numero, mutta onhan toi selkeesti fyysisestikin edellä. Ite oon melko laiha, mutta jänteikäs ja hartiat ihan hyvät. Vyötärö kapea ja rasvaprosentti alhanen. Finnejäkin on aina muutamia joskin saan ne lähes peittoon aina ties millä mömmöillä. Näytän aikaliailla oman ikäseltäni, joku voisi luulla nuoremmaksikin. Olen silti hyvännäköinen, ainakin paljon kehuja tulee lähes päivittäin.

Tämä tyttö taas näyttää vähintään 18-vuotiaalta ja on myös hyvännäköinen. Melko pienikokoinen joten olen häntä melkein 20cm pidempi vaikka pitkä en ole minäkään. Kuulostaa, vaikuttaa, näyttää vanhemmalta ja kypsemmältä kuin minä.

Silti hän tuntuu olevan kiinnostunut musta, on osoittanut sen monella tavalla. En voi kieltää etteikö mullakin olisi tunteita häntä kohtaan, mutta pelkään että hän pettyisi muhun valtavasti kun tutustuessaan huomaisi kuinka junnu olenkaan. En todellakaan halua olla suhteessa se "heikompi” osapuoli.

Kannattaako mun lähteä kokeilemaan häntä? Voiko nainen rakastaa miestä vaikka tiedostaa sen olevan fyysisesti kehittymättömämpi (mutta silti hyvännäköinen)?

Sori typot. Kännykällä kirjotettu eikä korjaaminen oikein luonnistu helpolla. Kiitos jos luit ja asialliset vastaukset olisivat enemmän kuin jees. Ja vastaa vaikka tiedät että pettyisi vastaukseesi, olkaa rehellisiä.

4

150

Äänestä

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rauta-mummi

      Jos molemmat pidätte toisistanne,kokeilkaa ihmeessä seurustelua tai vaikka vaan kaveripohjalta oleilua. Jos nyt jätät asian sikseen sen takia että saatat pettyä voit katua sitä myöhemmin. Älkää kiirehtikö sänkyyn vaan tutustukaa toisiinne rauhassa. Et voi tietää miten kokenut tyttö on vaikka näyttäisikin kypsältä. Onnea alkavaan seuraelämään!

    • Rakkauvesta ei kyse

      Hei kultsi pieni, mies ja nainen tarkoittaa aikuisia ihmisiä, täyteen henkiseen mittaan kasvaneita. Vaikka fyysiset ominaisuudet olisivat jo 'valmiita', niin se ei tee aikuiseksi. Nuoria teinejä olette molemmat ja sellaiselta juttusi myös kuulostaa.

      Tutustu tyttöön, opettele tuntemaan ja tietämään millainen ihminen hän on. Ole ennen muuta hyvä kaveri, ystävä. Muut "kokeilut" tulevat ajan kanssa jos ovat tullakseen. Älä mene asioiden edelle, etene viisaasti ja verkkaisesti. Opi ja opettele, tiedä ja tajua, sillä lailla hyvä tulee.

    • juniori-.-

      "Hei kultsi pieni, mies ja nainen tarkoittaa aikuisia ihmisiä, täyteen henkiseen mittaan kasvaneita. Vaikka fyysiset ominaisuudet olisivat jo 'valmiita', niin se ei tee aikuiseksi. Nuoria teinejä olette molemmat ja sellaiselta juttusi myös kuulostaa."

      Hei, olenko väittänyt jotakin muuta? Nimimerkkinikin on juniori, enkä ole väittänytkään minua, tai edes häntä aikuiseksi.

      Joo, kiitokset vihjeistä. Katellaan nyt rauhassa mitä tästä tulee. Ja kaisse on pakko lähteä kokeilemaan ihan seurusteluakin jos siihen ajaudutaan. En kuitenkaan ole koskaan ennen tuntenut mitään ihastumisen tunteita ja sekin tekee tästä tilanteesta erityisen.

      Ja seksi tuo mulle mieleen lähinnä suorituspaineet, sillä kestävyys voi olla pieni kysymysmerkki. Todellakaan ei ole siis mulla sen kanssa kiire.

    • näinon

      Kannattaa ihmeessä kokeilla! =)

      Itse olen 20v tyttö ja oma poikaystäväni on 18v, ja aloimme seurustella pari vuotta sitten, kun poikaystäväni oli samaiset 16v ja minä 18v, ihan niin kuin te :D Eikä elämässäni ole parempia kundeja kyllä ollut =)

      Oma poikaystäväni menisi kyllä ulkonäkönsä puolesta ihan keposesti parikymppisestä, mutta käytös ei kyllä aina ihan natsaa :D Mun mielestä jätkät käyttäytyy loppupeleissä kuitenkin melko lailla samalla tavalla, oli ikää sitten se 16v tai päälle 20v.

      Noin pienellä ikäerolla ei siis mun mielestä ainakaan ole haittaa. Toki meidänkin suhteessa mä olen se kokeneempi ja enemmän elämää nähnyt, mutta ei meistä kumpikaan mikään "heikompi" osapuoli ole, vaan ihan samanlaisessa arvossa pidetään toisiamme :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      48
      910
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      14
      783
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      496
      766
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      682
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      624
    6. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      576
    7. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      32
      553
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      171
      522
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      520
    10. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      44
      470
    Aihe