Mulla on tosi huono itsetunto ja muutenkin inhottaa kun kaikki on muo pidempiä ja kaikki on aina kiusannu muo, tällä hetkellä olen juuri ja juuri 170 ja jo kohta 20v.
Onko mitenkää mahdollista saada "teko" pituutta, venyttämällä tai leikkauksella jos on niin sanokaa mistä ja miten?
PS: Älkää kirjottaku turhia kommentteja "Et sä siittä mitään hyötyis".
170cm ja 20v
4
63
Vastaukset
- 4D tähti
"Onko mitenkää mahdollista saada "teko" pituutta, venyttämällä tai leikkauksella jos on niin sanokaa mistä ja miten? "
Tikapuille roikkumaan. Jos ei tule pituutta lisää, niin ainakin voit siinä miettiä onko lopulta niin väliksikään.
Painoa voi saada lisää. Pelkästään syömällä paljon. - Koulukiusattu
Lopeta nuo ajatukset. Sun täytyy hakea itsetuntosi muualta kuin pituudesta. Olen itsekin samoissa mitoissa, muakin kiusattiin lapsena ja mullakin oli huono itsetunto. Huono itsetuntoni on toisaalta piiskannut mua koko elämäni tsemppaaman ja pärjäämään muita paremmin. Olen menestynyt kohtuullisesti yrittäjänä, mulla on vaimo ja kaksi lasta, elämä pyyhkii ihan hyvin huolimatta pituudestani. Ehkä alitajunnassani mun on koko ajan täytynyt aikuisiällänikin "näyttää" kiusaajilleni. Elämä on epäreilu tyyssija meille lyhyemmille miehille. Mutta mekin voidaan menestyä.
Keskity säkin vain kehittämään itseäsi ja menemään elämässä eteenpäin.
Sitten tärkeä huomio: mikä yhdistää valtaosaa maailman johtavista päämiehistä(Venäjälläkin)=lyhyys :) - 172cm (:
ihana..
- IRL.
IRL
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242100Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1332009Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101817Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2581491Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341397Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5411142Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50992Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115936Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse348921