Olen kuullut, että lenkkeily on tehokas keino pepun kiinteytyksessä ja että se pienentää/kiinteyttää pohkeita(ongelma-alueeni) ja reisiä. Saisinko tähän vahvistuksen?
(En ole laihduttamassa siis, en löytänyt muuta paikkaa tälle)
Eli tarkemmin: Minulla on normipainoinen BMI noin 21.5 kroppa, luontaisesti tulee helposti lihasta. Olen alle 20-vuotias nainen.
Ongelmat:
-Peppu, ei ole selluliittiä, mutta se on löysä, roikkuva ja hyllyy. Tekisikö lenkkeily sen muodosta/kiinteydestä paremman?
-Pohkeet, isot lihakset jolle en mitään voi, mutta myös läskiä. Kuulin, että lenkkeily pienentäisi/kiinteyttäisi. Onko näin? (Ei voi ainakaan kasvattaa kokoa, koska rasitus ei ole niin suuri... vai?)
Olisin kiitollinen vastauksista! (:
Kiinteyttääkö lenkkeily
Lenkkeilyn hyödyt
4
806
Vastaukset
- pirkko t
http://kuntoplus.fi/treeni/lihaskunto/peppu-hereille
Tuossa jotain neuvoja/ohjeita
Kyllähän liikunta kiinteyttää aina ja on terveellistä muutenkin.- Aloittaja.....
Ok, kiitos linkistä. :)
- huoh.
Oikeampi palsta tälle viestille olisi esimerkiksi Urheilu ja kuntoilu > Juoksu
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/4199- Aloittaja...
Kiitos, laitan mieleen jatkossa. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242078Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331984Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101813Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561485Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341396Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5361133Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50986Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115930Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse352907