No onkos tänään hyvä päivä?

Mikäli on, pitää myös perustella kantansa? :D)
Omasta mielestäni päivässä ei ole mitää erokoisempaa vikaa, mutta kyllä se siitä vielä kuitenkin synkäksi saattaa muuttua. Ainakin sateiseksi.

7

68

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Riippuu pitkälti kuka on työpari iltav ;) Onnelle kaikki sujuu kuin unelma. Toinen vaihtoehto on et vuoro väännetään loppuun vallitsevissa olosuhteissa.

    • No kun on vaan,,, se hyvä päivä ;o))),,, selittelyittä paras, illallahan sen tietää että menikö noin, vai sattuko jotain mikä muutti päivänkulun,,,

    • ;)

      Jokainen päivä on paras mahdollinen päivä. Kysymyksessä on yksi ja ainoa sana jota käyttää - a s e n n e. Jos antautuu ajatukselle että päivä on mitä kamalammin viholainen, se on sellainen.
      Sokeria ja kahvia huuleen, siitä se piristyy. Painotan sanaa sokeri! Pelkkä musta kahvi ei ole onnen lähde. Edes tilkka kermaa sekaan niin a`vottonen on hyvää ja piristävää.

      • Liekö tuo kahvi se autuaaksi tekevä elementti, mutta oikea asenne auttaa aina selviytymään elon polulla. Sellainen positiivinen, mustan puhuvaa huumoria ymmärtävä asenne"vammaisuus" on todellakin eduksi. Yltiö vakavalla suhtautumisella saa itselleen vain migreeniä ja vatsahaavoja, parhaassakin tapauksessa. ,D)


    • oikein hyvä päivä. lepopäivä, kovasti tuulinen. syöpöttelypäivä, jääkaapin ovi on narissu.

      • Jooh, joskus hiljaisuus on kultaa.........


      • kuittaaja kirjoitti:

        Jooh, joskus hiljaisuus on kultaa.........

        niin.. ihana röhnötellä itekseen viikon bablatuksen jälkeen..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1964
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1700
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      56
      1336
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      73
      1285
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1028
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      926
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      923
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      882
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      108
      840
    10. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      830
    Aihe