http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012012115103174_uu.shtml
Miksi ammatti vetoaa naisiin? Minua ei ole koskaan kiinnostanut naisten tekemä työ ilmoittipa työkseen minkä vaan. Ammatti sotilas, yleensä peruspalkkatason työtä ellei sitten ole jotain erikoisempaa ja riskialttiimppaa tarjolla, mutta näitä kutsutaan palkkasotilaiksi.
Mulla on aina ollut sellainen linja, että nainen ei hyädy taloudellisesti mitään siitä, mitä teen työkseni. Kovasti naisilla on ollut ajatuksen, että ne ovat jonkinsortin vapaamatkustajia. Kerran oli sellainen nainen, jota voi kutsua jokinorsuksi. Iso vithu ja löysä kuin mikä. Kun sitä panin niuin kertoi ettei ole rahaa. Totesin siihen että sehän on hyvä. Nyt sitten menet sinne missä rahaa on. Muutuin näet eroon haluavaksi todettuani löysäreikäisyyden muutamien tuntien "olet kiinnostava nainen" - teeskentelyn jälkeen.
Mä tahdon laulaa, tahdon julistaa.
http://www.tv7.fi/vod/player/?program=11235
Oli valittu sellainen ammatti, joka vetoaa naisiin
Tapani Suonto rules
1
51
Vastaukset
- ~cessna~
No onhan tuolla Suomitreffienkin puolella miehiä, jotka kovasti mainostavat olevansa rauhanturvaajia.
Eihän rauhanturvaaja ole automaattisesti mikään ammattisotilas! Perinteisten rauhanturvaoperaatioiden turvaajat on olleet pitkälti mersunhakijoita reservistä.
Majurista ylempi ammattisotilas ei kyllä huutele alastaan tai ammatistaan treffipalstoilla, sikäli kun siellä edes on seuraa hakemassa. Facebook-käyttäytymiseen on myös omat ohjeet sotilaille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1231964Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1311874Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101794Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561465Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341392Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5161076Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50972Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115916Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347882