Suurimmassa osassa maailmaa naisen asema on todella huono. Tosiasia mikä ei varmaan ole yllätys kenellekään.
Nyt sitten voi kysyä, että miksi näin on ? Miksi miehillä on niin suuri halu ja tarve kohdella naisia äärimmäisen huonosti.
No, onneksi eurooppalaiset ja etenkin pohjoismaalaiset miehet ovat kyenneet edistymään kehityksessään huomattavasti muun maailman miehiä paremmiksi myös suhtautmisessaan naisia kohtaan. (Poikkeuksena tietysti eräät valitettavat tapaukset, joista saa säännöllisesti lukea lehdistä. )
Miehillä tarve kohdella naisia huonosti
7
113
Vastaukset
- u64u635u35u
koska feministi on heikko ihminen
- bfrbtebebeteb
feministi on heikko ja huono elukka. pakoputkeen pumpataan feministiä. ok? onko ok?
- 13
Mitä kehittymättämämpi ja takapajuisempi kansakunta ( tai yksilö) sitä todennäköisemmin valtio/vallankäyttömuoto on jotain muuta kuin demokraattinen.
- Suuri Johtajatar
Näin on. Huonoista kokemuksista huolimatta on aina sellaisia yksilöitä, jotka haluaisivat siirtyä stalinistiseen tai feministiseen diktatuuriin. Yhteistä heile on ideologia, jonka toteuttaminen menee kaikkien käytännön asioiden edelle. Heidät pitää sulkea yhteiskunnan ulkopuolelle.
- Eliittinainen
Suurimmassa osassa maailmaa lähes kaikkien asema on todella huono. Se johtuu siitä, että mitä enemmän ihmisiä on, sitä vähemmän arvoa on yksilöllä. Suurimmassa osassa maailmaa myös naiset vallanpitäjien vaimoina osallistuvat halukkaasti heikompiensa riistämiseen.
- mannagryn
onko ok olla minä? olen salaneuvos nimittäin
- Köyhien rahat
Kyllä naisetkin osaa: Suha on tietenkin Jasser Arafatin leski, joka varasti rahat ja kiristi vielä lisää:
According to news reports, after Arafat's death, Suha met with leaders of the Palestinian Authority and insisted that she needed the financial security to continue to live in the lifestyle she'd become accustomed to. The PA leaders reportedly agreed to pay her $22 million a year out of secret accounts held by Arafat believed to hold at least $4 billion. In exchange, Suha was told she would have to reveal all of her husband’s bank accounts and investments, and allow the money that belonged to the Palestinian people to be transferred to the PA.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse864650Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093837Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1793655Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.682096Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791288- 1301152
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1471094- 501000
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30904