Olen nainen jolla on kuvia alastonsuomi sivustolla minulla on siellä rohkeita alastonkuvia. Olen joskus pohtinut tälläistä jos tekisin suomi24 treffeihin ilmoituksen ja tutustuisin siellä johonkin mieheen mitenköhän hän suhtautuisi alaston kuviini netissä.
Tai mehet miten yli päätään suhtautuisitte jos naisella olisi internetissä alastonkuvia?
Vai kannattaako tämä asia pitää omana salaisuutena?
nettideittailu ja alastonkuvat.
6
359
Vastaukset
- hahmotelma
En tiedä.
Omani ottaisin pois jos niin toivotaan. Ei ongelmaa siinä. - joku vaan
Veit sanat suustani sikäli että tilanteeni on jotakuinkin sama. Minun kuvani tosin eivät ole rohkeita, vaan intiimit alueet ovat peitossa ja kuvien taso on jotakuinkin sellainen Anttilan luettelo -tyyppinen, eli tasan yhtä "rohkeita"...
Kuvista ei myöskään helposti tunnista minua, mutta miehet ovat sellaisia kyttääjiä ja kyyliä että kun olen laittanut deitti-ilmoituksiini kasvojeni kuvat niin eikö ole aina joku huomauttamassa että sinullahan on myös niitä kuvia siellä ja siellä. En nyt laita tähän mistä kaikesta on osattu bongata että näin on, mutta kyllä näiden deittisaittien ja alastonkuvia sisältävien saittien käyttäjäkunta on ihan sama, ainakin miessukupuolen kohdalla.
Mikäs siinä sitten, yksi lysti minulle muuten, mutta jotkut miehet suhtautuvat jotenkin ihmeellisen tuttavallisesti minuun heti kun tietävät "eroottisista" kuvistani. Ovat kuin omistaisivat jo minut, ja vetoavat niihin kuviin yrittäen saada sillä tavalla minut itselleen suopeaksi ja aloittamaan intensiivisen kirjeenvaihdon ja luonnollisesti tietysti tapaamaankin halutaan, viis siitä että kiinnostaako mies MINUA vai ei. Myös siellä saitilla missä ne kuvat on huomautellaan tuon tuostakin että sinullahan on kumppaninhakuilmoitus siellä toisaalla. Mitä sitten, tekee mieleni kysyä, niin on näillä miehillä monilla itselläänkin. Mutta tietenkään peniksen kuvaa ja kasvojen kuvaa, saati sitten kuvatonta ilmoitusta joka miehellä on ei niin vain yhdistetä toisiinsa.
Kun tästä kuvaharrastuksesta on haittaa jo pelkästään parinhaussakin, niin kyllähän se mietityttää että mitäs sitten jos joku mies löytyisi ihan oikeasti. Sellainen joka haluaa suhteeseen. Katsoisiko hän että olen petturi luonteeltani kun toiset miehet ovat nähneet minut vähissä vaatteissa? Vai olisiko ylpeä että saa seurustella suositun ja kehutun naisen kanssa?
Jotkut miehet ovat kärkkäästi ottamassa kaikenlaisia oikeuksia itselleen, mutta naiset pitäisi olla kuin pyhäkoulun opettajatar. Kuitenkin käytännössä lähes jokainen täysi-ikäinen ihminen on seksuaalisesti aktiivinen, ja jos se aktiivisuus ei ole jollekulle paljon muuta kuin rohkeiden kuvien itsestään ottamista niin on se kumma ettei edes sitäkään sallittaisi. - leopold.k
Itse ehkä siis suhteessa jos kokisin että asiaa ei voi toiselle kertoa niin poistaisin kuvat sitten. Mutta periaatteessa todennäköisesti kertoisin ja toinen olisi mitä mieltä haluaa, jos se on minun harrastukseni niin toinen voi hyväksyä sen tai olla hyväksymättä. Sitten kyse on vaan siitä mitä itse pitää tärkeämpänä eikä siinä ole kenenkään muun moraalisilla näkemyksillä mitään väliä.
- no broblem
Mustasukkainen mies ei varmaan tykkäisi. Mua ei haittaisi yhtään mut joku mustis saattaisi suuttua pahastikkin.
- leopold.k
Sit pitää miettiä et onks se mies oikeesti sen arvonen että haluaa luopua siitä osasta elämäänsä. Ja tietenkin myös minkä arvonen se osa elämää on itelle.
- Mies.
Pistäppä linkkiä niihi sun kuviin niin voin paremmin arvioida, että haittaako ne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242053Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331957Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101811Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561479Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341395Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5321113Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50980Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115927Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse349899