Miten iskeä itseä nuorempi tyttö?

Abua

Eli koulussa oon ihastunu yhteen itseäni vuotta nuorempaan tyttöön. Ite oon 18v ja olisin kiinnostunut tutustumaan tähän tyttöön. Nyt kaipaisin neuvoja mikä olisi paras tapa lähestyä; mennäkkö vain suoraan juttelemaan tytölle,vaikka hän ei ole edes varmaan koskaan minua nähnytkään. ja mitä kannattaisi sanoa ekaks? Erityisesti tyttöjen mielipiteitä haluaisin kuulla. Suuri kiitos vastauksista jo etukäteen.

6

887

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyttö -94

      Oot vaan oma ittes, eikä se nuoremman tytön iskeminen eroa vanhemmasta. Päin vastoin, nuorempia tyttöjähän just kiinnostaa vanhemmat jätkät. Eikä se yks vuos mitään merkkaa. Jos et uskalla suoraan mennä juttelemaan, ni yritä silmäpelillä. Yritä saada sen katse kiinnittymään suhun. Enkä nyt tarkota mitään sen kummempia temppuja, vaan nauramista kavereiden kanssa sun muuta. Hyvin se menee! Ja jossei, ni varmasti löydät jonkun muun tytön. :)

      • poika .

        Ite oon 17 poika ja mietin, että kun meidän koululla pojat ja tytöt on kaikki kavereita ja puhutaan ja ollaan yhessä isommassa porukassa. Miten vois erottua sillee et tytöt kiinnostuisi ku nyt kaikki on vaan kavereita.


    • Abua

      Onko sit mitään vinkkejä mitä kannattais ekana sanoa? Toimiiko mikään " Moi, kivat kengät"- tyylinen, vai pitääks sen olla jotain syvällisempää? Uskaltaisin kyllä varmaan mennä juttelemaan hänelle, kunhan keksisin jotain järkevää sanottavaa.

    • sun_is_shining

      Käyttäydyt vaan silleen sopivan itsevarmasti, kuhan ei mee brassailun puolelle. Ja jos satutte jutteleen samassa porukassa niin yrität osottaa sille tytölle jotain sanojas, esim kato silmiin ku sanot jotain niin että se tyttö huomaa että sie oot huomannu sen. Yleensä ihmiset hakee jotain merkkiä siitä että muut pistää merkille sen että sä oot siinä eikä jätä sua seinäruusuksi, eli uskon et ton jälkeen se ainaki pistää sut merkille!
      Jos ootte samassa koulussa (esim lukio tjn) niin voit vaikka kysyy tyyliin kirjoista: Ei sattuis oleen tarvetta bilsan kirjalle/oisko sulla sattumalta bilsan kirjaa myytävänä? Se on aika helppo tapa lähestyy, ihan arkisesti&turvallisesti koulukirjojen kautta :D

      Ei se alotuksen tarvi olla mitään kauheen syvällistä, kuhan se viesti on sen verran selkeä, että se ymmärtää että sulla kiinnoistais tutustua. Jos oot vuoden vanhempi, oot yli 18 eli sulla on varmaan ajokorttiki, niin en usko että sen kummempia tarttee. Ja muista kans et ihmisestä riippuen se saattaa mennä vähän hämilleen ekana, niin jos et oo varma mitä mieltä se oli, niin mee joku kerta uudestaan jutteleen. Se riippuu niin paljon ihmisestä, lähteekö heti mukaan vai onko varautuneempi. Kyllä sä viimeistään parin lähestymisyrityksen jälkeen huomaat jos se on kiinnostunut susta ;)

      Sulle 17-vuotias poika: Osoitat vaan huomioita sille tytölle huomioita, sellasii pikkusia kommentteja siellä täällä, tytöt on hyviä muistamaan pieniä eleitä!! Jos ootte jo kavereita nii meet vaan ihan rohkeesti sille yksin juttelemaan, kyselet siltä sen elämästä ja näytät että oot kiinnostunu.

      PIENET ELEET!! muistakaa, wink wink ;)

    • WTF jammu is dead!

      samaa mieltä ku sun_is_shining. ite oon samassa tilaantessä kuin sinä. itekkin yritän iskee vuotta nuorempaa tyttöö... mut GL vaan sulle ;)
      PS: Jos joku noob ei ymmärrä mitä GL tarkottaa nii good luck!

    • Anonyymi

      Näe kun hän menee vessaan. Seuraa häntä. Odota oven edessä häntä. Hän tulee. Ota hänen muhkeasta munkista kiinni. Kännä hänet ympäri. Näytä hänelle sinun kukko ja pallot. Ala raivorunkata hänen edessään. Hän rakastuu sinuun ASAP. Siitä hänet viikon päästä. Saa kehari lapsi. Jätä hänet ja lapsi Suomeen. Muuta itse Thaimaahan. Nuku pois onnellisena kun olet siittänyt 9999999999+ thaimaalaista naista saaden panohirviön maine.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      90
      8596
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      42
      4748
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      41
      4421
    4. Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?

      Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit
      Maailman menoa
      46
      2633
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      99
      1510
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      40
      1306
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1256
    8. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1162
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      39
      1160
    10. Kannattaa toimia yleisesti ottaen

      Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo
      Ikävä
      167
      1100
    Aihe