valkopippuri lisää vastustuskykyä?

onko totta että valkopippuri estäis mahataudin tulemista? oon jostakin kuullu tämmöstä ja haluaisin tietää onko tää totta. ja jos on nii voisko joku kans selittää että mistä se johtuu?
13511
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Valkopippuri lisää mahalaukun limaneritystä ja limahan on luontainen suoja viruksia ja bakteereja vastaa. 7 kokonaista valkopippuria veden kera kolme kertaa päivässä. Meillä kokeiltu myös lapsille, tähän asti ainakin toiminut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


valkopippuri kirjoitti:

onko totta että valkopippuri estäis mahataudin tulemista? oon jostakin kuullu tämmöstä ja haluaisin tietää onko tää totta. ja jos on nii voisko joku kans selittää että mistä se johtuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu