Olen 62v mies. kolmisen vuotta sitten oikean jalan peukalovarpaannivel alkoi arastella normaalin kävelylenkkini jälkeen seuraavana päivänä. Pystyin kävelemään saman lenkin myös seuraavana päivänä, mutta pientä kipua tuntui koko ajan peukalovarpaan rasittuessa. Verikokeessa todettiin kohonnut Uraatti arvo.
Mitään tulehtuneisuutta tai muuta ei näy varpaassa. Ruokailutavat juomat mukaan lukien eivät ole sellaiset, että ne tukisivat kihtiä. Puolen vuoden kuluttua Uraatti arvo oli kohonnut jonkin verran. Se oli 620. Aloin syödä Apurinia. Sen ansiosta Uraattiarvo putosi puolen vuoden aikana vähän päälle 400. Kipu on kuitenkin pysynyt samanlaisena eikä ulospäin ole näkyvissä mitään merkkejä, eikä muissa nivelissä ole kipua.
Olen alkanut epäillä koko Kihtiä. Voisiko kyseessä olla jokin nivelrikko tai semmoinen ongelma? Onko jonkulla omaa kokemusta tai tietoa vastaavista kokemuksista?
Kihti vaiva - vai onko
Oikeaukkovarvas
0
144
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242053Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331957Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101811Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561479Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341395Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5321113Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50980Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115927Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse349899