hulvaton määrääminen. Mihin perustuu se ,että masennuslääkkeitä määrätään nykyään vaivaan kuin vaivaan? Kukaan ei ole kertonut, miksi ne auttaisivat moneen vaivaan? Koska ne auttavat niin moneen vaivaan, niin kyseisillä kaikilla henkilöilä olisi aivojen serotoniin toiminnassa häiriöitä, sillä ssri-lääkehän on serotoniinin takaisinoton estäjä, vai siis mistä on kysymys. Pitäähän potilaalle kertoa myöskin, miksi ja mistä syystä lääke määrätään esimerkiksi kuukautiskipuihin? Vai onko kysymyksessä lääketehtaiden kokeilu? Kuka tekee tutkimusta ssri-lääkkeillä?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012012215108365_uu.shtml
Ongelma on vaan siinä ettei niistä pääse aina niin helpolla eroon ja haittavaikutukset ovat melkoiset. Onko tarkoitus saada mahdollisimman moni henkilö ostamaan masennuslääkkeitä? Rahahan siinä lääkkeiden määräämisessä on kaiken aa ja oo.
Masennuslääkkeiden
5
295
Vastaukset
- Siksi koska
niitä määrävien henkilöiden ammatti perustuu suurelta osin lääkkeiden syöttämiselle.
- koirat
Joss mulle ei olisi annettu mielialalääkkeitä en olisi tässä ja näin hyvässä kunnossa. Mulla lääkkeet auttaa.
- hullut hauvat
Tämä "koiramainen" uutinen selittää nykyiset ihmistenkin veriteot, koulutappajaiset ym. Myös koirien päällekarkaukset on lisääntyneet samassa suhteessa kuin mielialalääkkeiden kulutus.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012020715173443_uu.shtml - Kyllä.......
hullut hauvat kirjoitti:
Tämä "koiramainen" uutinen selittää nykyiset ihmistenkin veriteot, koulutappajaiset ym. Myös koirien päällekarkaukset on lisääntyneet samassa suhteessa kuin mielialalääkkeiden kulutus.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012020715173443_uu.shtmlSiihen se perustuu, että masennuslääkkeet ovat aivoihin vaikuttavia joka tekee ihmisestä raadollisen pedon, samoin koirista, on tuputettu mullekin ja kylläpä tuli äkänen akka. Mielialalääkkeet pois terv.keskuksista ja näitä ei saisi määrätä kuin psykiatrian erikoislääkärit ja tarkoin valvottuna.
Nuoret lääkärit hyvin löysin rantein ilman valvontaa näitä määrää, kun niille reppanoille on lääkärikoulutuksessa opetettu, että masennuslääkkeitä vaan joka vaivaan, lääketeollisuuden bisnestä koko touhu. - KAIKEN HUIPPU.......
Kyllä....... kirjoitti:
Siihen se perustuu, että masennuslääkkeet ovat aivoihin vaikuttavia joka tekee ihmisestä raadollisen pedon, samoin koirista, on tuputettu mullekin ja kylläpä tuli äkänen akka. Mielialalääkkeet pois terv.keskuksista ja näitä ei saisi määrätä kuin psykiatrian erikoislääkärit ja tarkoin valvottuna.
Nuoret lääkärit hyvin löysin rantein ilman valvontaa näitä määrää, kun niille reppanoille on lääkärikoulutuksessa opetettu, että masennuslääkkeitä vaan joka vaivaan, lääketeollisuuden bisnestä koko touhu.Kun mulla on ollut tosi vaikeat vaihdevuosiongelmat, olen kerran vuodessa käynyt gynekologilla joka kirjoittanut hormoonilääkettä, kun vaivat aiheuttaa myös unettomuutta niin pyysin jotain nukahtamislääkettä, gynekologi sanoi ettei oikein voi niitä kirjoittaa, mutta cipramilia hän voi kirjoittaa, en ottanut kun tuttavallani niitä on ollut ja päinvastoin aiheutti hänelle unettomuutta, enhän minä ole masentunut miksi masennuslääkettä vaihdevuosien unettomuuteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1041740Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081730Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1051650Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541418Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341376Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii477951Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50941Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115898Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai298877Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347826